A mosógéped is lehet hosszú élettartamú, de nem árt, ha észreveszed, amikor azt üzeni, hamarosan tönkre fog menni. Ezekre a jelekre kell csupán odafigyelned, és a mosógéped hosszú, hosszú ideig hű barátod marad.
Túl kevés vagy túl sok ruha – Figyelj a mennyiségre!
Minden mosógépnél meg van határozva a mennyiség, hogy mennyit is kell beledobálni. Ha megtömöd a tárcsát, nem tud elegendő vizet juttatni a dobba, de, ami még ennél is rosszabb, a ruhákat is roncsolhatja. Ne ess túlzásba, nem szabad mindent egyszerre kimosni, még ha ezzel időt is spórolsz magadnak! Mert pénzt biztosan nem.. És ez itt a lényeg. Ha túl sok ruhát raksz a mosógépbe, hamarosan búcsút inthetsz szeretett masinádnak. Ezt pedig nem akarod. És a pénztárcád sem akarja.
Na de nézzük meg a másik esetet. Mi van akkor, ha üresen indítod el? Nos, ebben az esetben az sem túl jó megoldás. Ha félig üresen indítod el a mosást, sokkal jobban rázkódik, ezáltal hamarabb meghibásodhat, elkophatnak benne az alkatrészek és ezeknek a bizonyos alkatrészeknek sem éppen olcsó a javíttatása, cseréje. A következő oldalon további hibákat olvashatsz, melyeket jobb, ha te sem követsz el!
A cikket a Kék Harmónia takarító cég támogatta!
Ha szeretnél további tanácsokat kapni otthonod tisztaságával kapcsolatban, bátram ajánlom őket!
Részletekért kattints ide: Takarítócég Budapest
Figyelmesen hallgasd a hangokat! Neked üzennek!
Te milyen változást észlelsz magadon, ha meg vagy fázva? Ugye neked is kicsit másabb lesz a hangszíned? Ugyanígy jelez neked is a mosógéped, hisz ha „megbetegszik”, igen furcsa hangokat fog kiadni. Ha kattogó, szinte köhögéshez hasonlító hangokat ad ki öblítés közben, kezdhetsz aggódni, ugyanis ez azt jelentheti, hogy valami bekerülhetett a dob és az alkatrészek közé, így az minden egyes mosásnál rongálja majd a mosógépedet. Megkarcolhatja a dobot, sőt rosszabb esetben a forgását is megakadályozza, ami egyértelműen a mosógép kimúlásához vezet.
Azokat a ruhákat, melyeken gombokkal és cipzárral felszereltek, mindig teljesen begombolva és behúzva tedd be mosni, így kevesebb az esély rá, hogy leszakad, és a fémhez ütődik mosás közben. A melltartókra is figyelj oda, már csak az anyaga miatt is, jobbat teszel neki, ha nem egyenesen a gépbe dobod, hanem mosózsákostul rakod be. Ezzel a masina és a fehérneműnek is meghosszabbíthatod élettartamát. Biztosan találkoztál már olyan melltartóval életed során, ami még a viselésénél is kellemetlen, hogy a vékony – vagy nem túl vékony – merevítő kicsúszik a melltartóból, majd a dobot kezdi el karcolni. (Vagy a bőrödet.)
Amikor már vastagodnak a lerakódások..
Rengeteg olyan termék kapható a boltokban, amik növelhetik a mosógéped élettartamát. Biztosan sokszor hallottad már a Calgon reklámok találó szlogenjét, miszerint „Calgonnal a mosógép is tovább él”, de ez nem csupán egy jól hangzó reklámfogás, igazságalapja van. Bár többen esküsznek a természetesebb megoldásokra, én is inkább annak a híve vagyok.
A mosógép ősellensége a vízkő. Ezt szerintem sokan elismerjük. Ha nagyon kemény a víz, akkor könnyedén kialakulhat a vízkő a mosógép belsejében, emellett a mosópor is könnyen lerakódhat a dob belsejében, ez akár meg is tud penészedni, szóval használj mindenképpen valamilyen vízlágyítót ellene. Sokan – köztük én magam is – előszeretettel esküsznek az ecetre, néha nem árt, ha végigfuttatunk egy öblítő programot, aminél ecetet rakunk az öblítő helyére. Fényesebb lesz a dob, mint újkorában. Tisztít, fertőtlenít, csillogást ad a gépnek. És még természetes is. Utána viszont érdemes ecet nélkül is megismételni a program lefuttatását, ezt a műveletet havonta egyszer bevetheted. Hidd el, rengeteg pénzt megspórolsz magadnak, ha ezeket betartod.