Egy idő után minden mosógép amortizálódik és már nem olyan finom,friss illatú ruhák kerülnek ki belőle.De ezzel az 5 trükkel mindig tökéletesen fog mosni a géped!
Még emlékszem azokra az időkre, amikor az otthonomból hiányzott az automata mosógép. Félautomata, kézi mosás, mely sokkal kényelmetlenebb és lassabb volt, mint mostanában. Miután megvettem az automata mosógépemet, ahogyan a többiek, én is szívesen mostam. És néhány éven keresztül egyszerűen csak élveztem a mosógép kifogástalan működését! Idővel azonban kellemetlen szagokat kezdtem érezni a mosógép dobja felől. Észrevettem, hogy a vizet is sokkal több ideig melegítette fel, ami megnövelte a mosási időt és ennek köszönhetően nőtt az energia fogyasztása is. Ez természetesen nagyon elkeserített engem, utána néztem a dolgoknak és rájöttem, hogy itt az ideje kitisztítani a gépet!
Hogyan tisztítsuk mosógépünket?
Miután alaposan áttanulmányoztam a használati utasítást és több hogyan tisztítsuk meg automata mosógépünket a szennyeződésektől tartalmú videó megtekintését követően, rájöttem, hogy gyakorlatilag a mosógép összes alkatrészét meg kell tisztítani: a dobtól a szűrőig.
1. Mosógép ajtó
A mosás után nem csak a ruha marad nedves, de az ajtaja is. Lehetőség szerint mindig hagyd nyitva a mosógép ajtaját, hogy a nedvesség miatt ne penészedjen be.
2. Ajtó gumi (gumiszigetelés)
A gumiszigetelés gyakran elszennyeződik és bepenészesedik, ezért nagyon alaposan ki kell tisztítani. Ezt bármilyen tisztítószerrel vagy szódabikarbónával végezhetjük. Ha nagyon bepenészesedett a mosógéped és ezzel együtt kellemetlen szagok is jelentkeznek, akkor erős hatású tisztítószert kell alkalmazni. Vedd figyelembe, hogy klórtartalmú szereket nem ajánlott sűrűn alkalmazni, mert károsíthatják és deformálhatják a gumiszigetelést.
A kiválasztott tisztítószerből tegyél egy keveset egy szivacsra. Óvatosan húzd magad felé tömítést és tisztítsd meg a fémrész környékét. Ugyanezzel a módszerrel tisztítsd meg magát a tömítő gyűrűt is. Legyél óvatos, ne húzd meg túlságosan erősen a gyűrűt, nehogy megsérüljön!
3. A dob vízkőtől való megtisztítása
A vízkövet egy nagyon egyszerű, ugyanakkor hatékony módszerrel távolíthatjuk el a mosógépünk dobjáról és fűtőszáláról. És még a pénztárcánkat is megkíméli. A vízkő leggyakrabban kalcium- és magnézium karbonátból áll, azaz ellene szerves vagy szervetlen savakat kell alkalmazni. Ilyen fajta savak minden háztartásban megtalálhatóak. Segítségedre lehet az ecet, vagy a citromsav.
4. Adagoló tartály
Vedd ki a tartályt a mosógéped használati utasításának megfelelően. A mosószer maradékokat távolítsd el bármilyen tisztítószer segítségével, majd töröld szárazra a tartályt. A rozsdafoltokat ecet és szódabikarbóna keverékkel távolíthatod el. A keverékkel kend be a tartály teljes felületét, majd hagyd hatni 30 percig vagy akár né
5. A mosógép szivattyú tisztítása
Ha szűrő erősen szennyezett, akkor idővel a gép nem tudja elvezetni a vizet, ezért a víz más irányba indul el és bárhol kifolyhat. Szerencsére a mosógép szűrőjének a tisztítása nagyon egyszerű feladat. Nyisd ki a mosógép szűrőnek a fedelét. Ez általában a mosógép alsó részén található. Mielőtt levennéd a szűrő fedelét, teríts egy törölközőt a padlóra és készíts oda egy kisebb edényt a lefolyó víznek.
A szűrő fedelét az óramutató járásával ellenkezőleg csavard ki és távolíts el minden összegyűlt szennyeződést a nyílásból: ami lehet akár pénzérme, hajszál, szőr, fogpiszkáló és ezer más apróság. Tisztítsd meg a nyílást, majd zárd vissza és csukd be a takaró lemezt.
Ha figyelembe veszed ezeket az egyszerű tanácsokat, akkor a mosógéped nemcsak újszerűen fog kinézni, de jobban is fog működni, a ruhák a mosás után tisztábbak, lágyabbak és illatosabbak lesznek. Reméljük, hogy hasznodra válnak ezek a tanácsok. Azt kívánjuk, hogy legyen egyszerű és kényelmes számodra a mosás.