Ezzel a technikával bármikor lehet neked is saját napelemes rendszered. Ez a férfi megmutatja, hogyan készítheted el forintokból, műanyag palackokból saját napelemedet!
Ha a napelemre gondolunk, akkor mindenkinek azonnal a luxus jut eszébe. Nagyon kevesen engedhetik meg maguknak, hogy megvásároljanak egy ilyen elemet, beszereltessék. Pedig ez egy nagyon költséghatékony dolog, amivel az évek alatt rengeteget meg tudunk spórolni. A napenergia felhasználása a fűtéshez és a melegvíz előállításához egy igazán takarékos, ráadásul egy teljesen környezetbarát rendszer.
Egy brazil, 60 éves mérnök olyan találmánnyal állt elő, mellyel fillérekből állította elő saját napelemes rendszerét és rendkívül jól működik. A férfi 13 évvel ezelőtt a város tisztaságáért indult el és kezdte el szedni az utcáról az eldobott műanyag palackokat. Majd később eszébe jutott, hogy ha már ennyi PET palackjuk van miért ne használhatná fel ezt egy jó célra. Így feleségével együtt 100 palackból és 50 tejesdobozból megépítették saját, hatékony házi napelemüket. Következő oldalon meg is mutatom egy videóban hogyan készítheted el te is!
A termosifon technológia és a házi napelemes rendszer kiépítése
Ennek a rendszernek az a titka, hogy a kevésbé meleg víz a felszínen marad, amíg a hidegebb, nehezebb víz alászáll. Ha te is nekivágsz egy ilyen saját napelem megépítésének, akkor azért azt tudnod kell, hogy körülbelül 5 évente ki kell cserélned a palackokat, mert ennyi idő alatt képződik a rendszerben olyan lerakódás, ami miatt már nem veszi fel kellőképpen a nap energiáját. Az alábbi képen nagyon jól lehet látni, hogy hogyan is működik:
Itt pedig bemutatja Jose Alano, a brazil mérnök, hogy hogyan készül el ez a napelemes rendszer a műanyag palackokból!
Jose szerint mindössze 30 dollárba került a megépítése, nagyon csekély összeg ez ahhoz képest, hogy mennyit meg tudsz vele spórolni. Ha te is belevágsz az elkészítésébe, akkor nézd meg az alábbi videót, tájékozódj kicsit szakleírásokból és, ami a legfontosabb, kezdd el gyűjteni a műanyag palackokat. :) Megéri kipróbálni, az biztos!