+Érdekességek a napelemekkel kapcsolatban
1. AZ ELSŐ NAPELEMCELLÁT 1941-BEN TALÁLTÁK FEL.
1839-ben Alexandre Edmond Becquerel felfedezte a fotovoltaikus hatást - vagyis azt, hogy a napsugarakból elektromos áramot lehet létrehozni. Nem sokkal később, 1941-ben Russell Ohl feltalálta az első napelemcellát, az első kereskedelmi forgalomban kapható panelt pedig a Bell Laboratories hozta forgalomba 1954-ben.
A napelemek történelmét ma is írják, mivel a Semper Solaris nap mint nap az iparág vezető napelemeit telepíti.
2. EGY ÓRA NAPFÉNY EGY ÉVNYI ENERGIÁVAL EGYENLŐ AZ EGÉSZ FÖLD SZÁMÁRA.
A napenergia a napenergiával kezdődik, amely a Nap által termelt energia. Amikor a napsugárzás, energiája napelemekben tárolható. Ezek a napelemek kétféle módon alakítják át az energiát energiává: fotovoltaikusan, ami villamos energiára használt energia, és naphővel, ami fűtésre használt energia.
A Nap energiája a Földön rendelkezésre álló legbőségesebb energiaforrás. Egyetlen óra közvetlen napsütéssel elegendő energiát gyűjthetünk, hogy egy évnyi energiát termeljünk az egész Föld számára. A Napból rengeteg elektromos energia származik!
Mindössze egy vezetékre (más néven napelemekre) van szükséged, amely az A pontból (a Napból) B pontba (az otthonod által felhasználható villamos energiába) alakítja át az energiát, hogy az összes otthoni energiaszükségletedet ellássa energiával.
3. KALIFORNIA A NAPENERGIA LEGNAGYOBB TÁMOGATÓJA AZ EGYESÜLT ÁLLAMOKBAN.
2017-ben Kalifornia napenergia-felhasználása minden más államot felülmúlt, 20 163 megawattnyi napenergia-felhasználással. Az államban 3,7 millió otthon energiaellátásához elegendő napenergia-rendszert telepítettek.
A napenergia-termelés és -felhasználás tekintetében Kalifornia mögött közvetlenül Kalifornia után következik Észak-Karolina, Arizona, Nevada és New Jersey. De ahogy a napenergia népszerűsége egyre nő, és egyre megfizethetőbbé válik, várhatóan egyre több állam fog beszállni, ami a teljes piacot bővíti.
4. A NAPELEMEK KÖZVETLEN NAPFÉNY NÉLKÜL IS KÉPESEK ENERGIÁT TERMELNI
Jól olvasta!
A nap a legbőségesebb energiaforrás, amelyet a napelemek elnyelnek és energiává alakítanak, de nem kell, hogy közvetlen napfény érje őket. A napelemek a nap fényspektrumának különböző részeit képesek befogni. Ha tehát a nap nem közvetlenül süt a panelekre - vagy éppen felhős az idő -, az még nem jelenti azt, hogy az égről visszaverődő árnyalatokat a napelemcellák nem fogják fel és nem használják fel az energiatermeléshez.