Ha van kutyusod és nem tudod azt, hogy mennyire veszélyeztetve vannak télen, akkor nézd meg ezt a rövid videót! Így fogod tudni elkerülni azt, hogy bármi betegség érje a kedvencedet a hideg téli hónapokban.
Jön a tél és ez azt jelenti, hogy a kutyusokra is oda kell figyelni!
Azzal, hogy lehül a levegő és beköszönt a tél, nem csak azt jelenti, hogy saját magunkra jobban oda kell figyelni, hanem azt, hogy saját magunkra is és háziállatunkra is! Aki kutyát tart otthon, főleg az aki kertben tart kutyát felelősséggel tartozik arra, hogy télen sokkal nagyobb figyelmet szenteljen kedvencére. A lakásban tartott kutyáknál más a helyzet mert nekik nem kell melegentartaniuk a meleg lakásban a testhőmérsékletüket. Ezt el lehet kezdeni már a házállat táplálkozásánál is, mert sokban tudja befolyásolni a kutyánk egészségét az, hogy milyen minőségű ételt visz be a szervezetébe.
Érdemes figyelni arra, hogy például a bolha nem válogat évszakokat. Van télen és nyáron. Sokan elkövetik azt a hibát, hogy télen nem adnak a kutyájukra bolha nyakörvet, vagy nem csepepgtetik be a bundáját vele. Ezt felejtse el az aki eddig így tett, mert bolhák igenis vannak télen is. Ezt egy kutyafuttatóban ahova bejut egy kóbor macska, össze tudja szedni a lakásban tartott kutyus is.
Honnan állapíthatod meg, hogy beteg a kutyád?
Egy normál kutya hőmérséklete 37-38 fok hőmérséklet között van, 39 fokos hőmérsékletnél már orvoshoz kell vinni. Ha észreveszed, hogy nincs jó kedve a kutyádnak, nem iszik folyadékot, nincs étvágya nem eszik akkor mérd meg a kutyád hőmérsékletét. Csak végbélből mérünk a kutyáknak, ezért érdemes erre a feladatra tartani otthon egy külön gyors lázmérőt.
Mire kell odafigyelni még télen a kutyáknál?
- Testhőmérséklet megtartása
- Egészséges táplálkozás
- Kutya fekhely
- Hogy ismered fel ha fázik?
- Milyen rossz szövődményei lehetnek?
Hoztam erről egy videót, Nyakas Gáborral láthatsz benne egy interjút aki ezeket a pontokat érinti. :)