Most, hogy a legtöbb idejét mindenki otthon tölti, előtérbe kerülnek végre azok a feladatok, amiket akár sok-sok éve halogatunk, tologatunk. Rendszerezés, a garázs kipakolása, a padlás szortírozása… Biztosan Te is fel tudsz sorolni még jó néhányat!
Miért van szükséged takarítási menetrendre?
Azért, hogy ne csak karantén idején juss el odáig, hogy átnézd, mi az a rengeteg kacat, amit a garázsban tárolsz. Azért, hogy a ház minden része rendben legyen, hogy ne menjenek rá napjaid egy-egy helyiség kipakolására és kitakarítására, hogy szabadidődet értékes pillanatokkal tölthesd el.
Használd ki az időd, és készítsd el a saját takarítási menetrended
Ebben a cikkben találsz majd egy ajánlást, egyfajta példát egy takarítási menetrendhez, de nyilván ezt személyre kell szabnod. Egyrészt figyelembe kell venned a család létszámát, a ház nagyságát, a helyiségek számát, az életviteleteket, a tárgyaitok mennyiségét. Figyelj rá, hogy a takarítási menetrended tényleg élhető legyen, semmi értelme annak, ha szigorú szabályokat állítasz fel, majd azokkal képtelen vagy azonosulni, képtelen vagy azoknak megfelelni.
A takarítási menetrend érted van, azért, hogy jobban gazdálkodhass az időddel, hogy több legyen a szabadidőd, hogy hatékonyabb legyél. Szóval ne áltasd magad azzal, hogy havonta megpucolod majd az ablakokat, ha eddig is csak negyedévente jutottál oda.
Napi teendők és dolgok, amiket minden nap érdemes kitakarítani
Ebbe a kategóriába tartoznak azok a felületek, tárgyak, és azok a háztartásbeli teendők amiket érdemes nap mint nap letakarítani, áttörölni, elvégezni. Ha netán csak kétnaponta sikerül, ne érezd magad csalódottnak, a lényeg az, hogy igyekezz figyelni rájuk. Olyan dolgok tartoznak ide – és tartozzanak a Te listádon is – amelyek egyrészt napi használatban vannak, másrészt nagyobb a koszolódás esélye is. Íme néhány példa:
- mosogató, mosdókagyló felületének kitakarítása
- konyhapult felülete
- beágyazás
- az előszoba felsöprése
- wc áttörlése
Lapozz a következő oldalra a beosztás folytatásáért!