Bár a nyár még meg-megmutatja magát, de a reggeli ködös, hűvös idő és a rövidülő nappalok már egyértelműen azt jelzik, itt az ősz. Ilyenkor talán még inkább vágyunk a puha, meleg dolgokra, a fényre és talán tudat alatt is próbáljuk színesebbé tenni a világot magunk körül, hogy minél tovább megmaradjon bennünk a nyár.
Az ősz színei ezer árnyalatban pompáznak. A napsütésben ilyenkor mélyebbek, karakteresebbek a színek. A borongósabb, ködösebb időben ugyanakkor ezek a színek fakóbbá, elmosódottabbá válnak. A színek ilyesfajta játéka nemcsak a természetben figyelhető meg, de otthonunkban is, hiszen a beszűrődő természetes fény hatására alakul ki ez a váltakozó hangulat.
>>> A cikk a következő oldalakon folytatódik! >>>
Vannak, akik a textíliák cseréjével hívják be az adott évszakot az életterükbe. A párnák, a függönyök, takarók változtatásával az egész enteriőr hangulata átalakítható. Ilyenkor alkalmazhatjuk a vörös, a zöld, a sárga, a barna, vagy a narancs valamennyi árnyalatát a világostól az egészen sötétig. Ezek a színek egyébként a nyugalmat és az állandóságot kedvelő emberek otthonát jellemzik. Ha tehát Ön is kiegyensúlyozott, a zajos élettől inkább távol álló személyiség, akkor bátran alakítsa lakását az említett színek alkalmazásával, biztos, hogy megfelelő otthonná válik majd. Az ősz színeit soha ne társítsuk pasztellszínekkel, mert azok gyengítik azok karakteres hatását.
A DIY ötletek esetében is határ a csillagos ég. Elegendő hozzá egy kivételesen szép formájú levél, mely aranyra festve, paszpartuzva és bekeretezve egész évszakon át gyönyörködtethet minket.
A hangulatos és teljesen egyedi lámpások, mécsestartók elkészítéséhez sincs szükségünk másra, mint néhány különböző méretű üvegre, termésekre és tömbgyertyákra. A termések illeszthetők közvetlenül a gyertyákra, de az üvegbe állított gyertya köré hanyagul elrendezve is nagyon kedves dekorációs tárgyat kapunk. Nemcsak a természetben találhatunk öltözéket ezeknek a fényforrásoknak. Az üveget bevonhatjuk csipkével, textillel, de akár régi kötött pulóverünk anyagával is. Ez utóbbi lehet minél inkább nagyobb szemű, annál jobban át fog rajta szűrődni a fény és annál szebb mintákat fog vetni a környezetére. Keményíthetünk lufira is csipketerítőt. Minél gazdagabb mintával dolgozunk, annál játékosabb lesz a fény, amit átereszt majd.
Az esték hűvösebbé válnak, de ez még nem akadályoz meg bennünket abban, hogy a teraszról, erkélyről gyönyörködjünk a naplementében, az esti pislákoló fényekben. Itt is vegyük körbe magunkat minél több lámpással, bújjunk pihe-puha zokniba, burkolózzunk meleg takaróba és egy bögre finom teával a kezünkben hagyjuk, hogy elkápráztassanak minket az ősz apró csodálatrészecskéi.
Szabó Rita
Enteriőrtervező, home stager