Egy magyar építésznek hála, búcsút mondhatunk a szmogos városoknak! Oxigéntermelő algapavilonokat készített Miklósi Ádám, amik nagyon ígéretesek a légszennyezés csökkentésének szempontjából.
Sajnos egyre nagyobb veszélyben van a Földünk és egyre fontosabb, hogy védjük környezetünket. Az egyik legnagyobb probléma a légszennyezés. Szerencsére sokan igyekeznek különféle módszereket kiagyalni, hogy enyhítsenek a problémán.
Miklósi Ádám, magyar építész, csodálatos újdonsággal állt elő. Létrehozott egy algapavilont, ami nagyon ígéretes a légszennyezés csökkentésének szempontjából.
Egy felmérés szerint a Földön élő emberek csupán 8%-a él olyan helyen, ahol a levegő szennyezettsége „megfelelő”, azaz nem tartozik az enyhén veszélyes kategóriába.
Ádám szerint ezt az értéket magasabbra is lehetne tornázni, az oxigéntermelő algák segítségével.
Mind hallhattunk már elektromos berendezésekről és szobanövényekről melyek igen kedveltek, légtisztító hatásuk miatt. Az algák viszont az összes megoldás közül a legjobbnak bizonyultak. Ezek a tengeri növények, (a többi növényhez hasonlóan) fotoszintetizálnak, tehát a kilélegzett szén-dioxidot megkötik és nagy mennyiségű oxigént termelnek.
Sokan nem is sejtik, de a légszennyezettség ma már olyan stádiumba ért, hogy egy kalap alá vehetjük a globális felmelegedés okozta veszélyekkel. Ezeket a problémákat pedig sürgősen komolyan kell vennünk!
Az emberek által kibocsátott szén-dioxidot a közvetlen környezetünk, a fák és óceánok bontják le/alakítják át, viszont rohamosan csökken a fák mennyisége és nő az óceánok szennyezettsége.
Hogyan is működik az oxigéntermelő algapavilon?
Az első és legfontosabb tudnivaló, hogy a magyar építész által létrehozott algapavilon hordozható, tehát rendkívül praktikus. Gyakorlatilag akárhol felállíthatjuk, és nincs szükség a működéséhez semmilyen plusz energiára, hisz’ napelemmel működik. A közepén egy „algaszökőkút” van, amely víz helyett folyamatosan oxigént „lövell ki” azaz bocsát ki. Szinte olyan, mint egy bár, csak frissítő italok helyett életmentő oxigént kapunk.
Miklósi Ádám találmánya már nemzetközi szinten is elismert. Az Inhabitat Biodesign nevű versenyen a Gyógyító helyek kategória első helyezettje lett a pályázat.