Ez csupán csak néhány lehetőség, természetesen más módokon is lakásunkba juthatnak a pollenek, így senki sincs biztonságban velük szemben. Mégis, kisebb odafigyeléssel lehet tenni azért, hogy legalább otthonunkban, a négy fal között ne szenvedjünk tőlük, amennyiben allergiások vagyunk – ez pedig a takarításhoz köthető. Ebben az időszakban érdemes gyakrabban és körülményesebben takarítanunk otthonunkban, ezzel is lecsökkentve a tüsszögőrohamokat.
Nézzük, hol találkozhatunk gyakrabban pollenekkel otthonunkban!
Elektromos berendezések
Ezek a berendezések szinte mágnesként képesek vonzani a polleneket – arról nem is beszélve, hogy megtartják azokat magukon. Emiatt érdemes elektromos berendezéseinket 1 – 2 alkalommal áttörölnünk hetente elektrosztatikus törlőkendővel. A portalanítás természetesen alapvetően fontos, allergiaszezonban pedig talán még fontosabbá válik.
Ágynemű és egyéb textilek
Már említettük, hogy hajunkon képes könnyedén megtelepedni a legtöbb pollen. Ez pedig nem csak azt jelenti, hogy érdemes gyakrabban hajat mosni, hanem azt is, hogy könnyedén ágyunkba juttathatjuk őket – emiatt pedig szükséges néhány naponta lecserélni azt.
Viszont nem szabad a többi textilről sem megfeledkezned – a szövetek ugyanis nem csak begyűjtik, de meg is tartják a polleneket. Ez vonatkozik a díszpárnákra, plédekre, függönyökre, terítőkre. Ne feledkezz meg a nappali ülőgarnitúrájáról, valamint az étkezőszékekről sem! Érdemes ezek közül mindet szintén heti 1 – 2 alkalommal megtisztítani, hogy minden pollenmentes legyen.
Az előszoba
Amikor hazaérünk, logikusan ide hozzuk be a legtöbb pollent, így amikor a takarításra kerül a sor, itt érdemes a legfigyelmesebben azt elvégezni. Különösképpen a cipőspolcra ügyelj, illetve hasznos lehet a kint található ruhákat is áthengerezni, hogy azok se szórják még jobban szét a polleneket.
A padló
Aki tiszta lakásban szeretne élni, annak néhány naponta érdemes porszívóznia nem csak a porcicák, de a pollenek eltüntetése miatt is.