Erre kiváló lehetőséget nyújt egy mosókonyha – ugyanakkor érdemes beszerezni néhány tároló alkalmatosságot, hogy semmi se legyen útban.
Az is szuper, ha már egy ruhaszárítónak helyet tudsz szorítani egy-egy mosókonyhában, ugyanis a szárítógépekből még sokszor picit nedvesen kerülnek ki a textilek, amiket érdemes még helyben egy picit száradni hagyni.
Amennyiben ugyanakkor már kényesebb ruhadarabokról van szó, mint például egy ing vagy egy szatén ruha, akkor szerencsés egy fogast beszerezni számukra.
Egyszóval, érdemes úgy kialakítani mosókonyhád, hogy ott legyen rögtön a lehetőség helyben, ha szárítani szeretnéd még mosott ruháidat, valamint tárolni plusz ágyneműidet, törölközőidet, melyekre nem lesz majd szükség a mindennapjaid során.
Helytakarékosság
Ha belegondolsz, és megfogadod előző tanácsunkat, akkor már láthatod, hogy muszáj helytakarékosnak lenned – ehhez pedig az egyik legjobb opció, ha a gépeket egymásra helyezed.
Abban az esetben, ha a mosógéped fölé teszed a szárítót, akkor két legyet ütsz egy csapásra. Nem kell aggódnod, a gépek nem fogják majd tönkre tenni egymást, arról nem is beszélve, hogy ma már lehetőséged van olyan kereteket vásárolni a boltokban, melyek kifejezetten erre a célra készültek – bár sokszor a márka kötött, így a keresgélés külön kihívást jelenthet.
Viszont erre a célra akár egy bútorlap is tökéletes lehet, így pedig megspórolhatod a külön keresgélést. A lényeg, hogy kellően masszív darab mellett dönts, valamint, hogy az előírásoknak megfelelően kösd be a gépeket, így is biztosítva, hogy tudjanak levegőzni. Ha ezekre odafigyelsz, akkor biztos lehetsz benne, hogy nem fogsz problémába ütközni!
Mosókonyha – nem csak mosógépeknek
Téves az a gondolat, hogy a mosókonyhákban csak a mosógépek és szárítók kaphatnak helyet – szinte bármilyen funkciót társíthatsz velük. Bár tény, hogy jó, ha mindennek meg van a saját helye, de csak azért, mert nem tudsz egy külön helyiséget kialakítani ezzel a céllal, nem kell arról lemondanod.