Igazán professzionális konyhát szeretnél az otthonodba? Mutatunk 8 dolgot, amire mindenképp szükséged lesz hozzá!
Az éttermek üzleti világában otthon lévő és a céltudatos designt kedvelő ügyfeleknek dolgozó Rebekah Zavelhoff egy mosogatóhelység-ihlette konyhát alakított ki megrendelői otthonában. Az üzemi konyhákból merítő designer hatékonyságot megcélzó kiegészítőket helyezett el a helységben, mint például a túlméretezett függő lámpákat és a falakat borító hófehér metró csempéket. Az eredmény: egy konyha, ami egyszerre csinos és munkára kiélezett is.
1. Rendezettség
Az ügyfelek korábbi otthonában a kilátás diktálta az elrendezést, de most csupán egyetlen kívánságuk volt ezzel kapcsolatban a designer felé: „Készítsen helyet mindennek”. A munkafolyamat feljavítása érdekében Zaveloff az evőeszközök fiókját a mosogatógépek mellé, a fűszeres fiókokat a tűzhely közelébe, a vágódeszkákat pedig a konyhasziget egyik szétválasztott fiókjába helyezte.
2. Felületek
„A márványtól csöpögő konyhák túl puccosakká válhatnak,” magyarázta Zaveloff, éppen ezért igyekezett körültekintően elhelyezni a luxus anyagot a helységben. A diófa konyhaszekrényre egy 6,3 cm vastag Calacatta márványlap került, a pultokat pedig hőálló, szívós Hastia kvarcit borítja, amely egy márványhoz rendkívül tartós, kőfajta.
3. Mosogatók
„Az ösztönöm mindig azt súgja, hogy soha ne válasszak mindenből ugyan olyan stílusút. Ez könnyedén unalmassá válhat,” tette hozzá a designer. A mosogatók kiválasztásakor Zaveloff hagyományos angol farmház stílusú duplamedencés darabot választott, és mellé egy francia stílusú fém mosogatót az előkészítési munkálatokhoz. „Különbőek, de nem annyira, hogy ütközzenek egymással,” mondta Zaveloff.
4. Arányok
A ház eredeti tervrajzai egy közel két és fél méteres négyzetet jelöltek ki a konyhasziget helyének, ami habár drámai hatással bír, nem kifejezetten praktikus egy család számára. Zaveloff éppen ezért lefaragott a sziget méretéből, így egy sokkal hatékonyabb munkafelületet létrehozva, ami nem igényel folyamatos kerülgetést. „A dolgok összehúzása nem csak otthonosabbá teszi a helységet, de megkönnyíti a takarítás és a megvásárolt élelmiszerek kipakolását is.
5. Szekrények
Mivel a fal könnyedén átalakulhatott volna egy monoton fehér szekrénysorrá, Zaveloff egy brit céget kért fel néhány gyémántmintás fémrácsos szekrényajtó-betét elkészítésére. A mindig mindent megmutató szekrényajtókkal ellentétben (amelyeknél mindig rend kell legyen a szekrényekben) az egyéni betétek homálya ízlésesen rejti el a mögöttük uralkodó helyzetet (legyen az rend, vagy káosz).
6. Hangulatvilágítás
Az ügyfelek ragaszkodtak a telefonoszlopokon található szigetelő fedőkről mintázott lámpákhoz, de Zaveloff nem igazán tudta, hogy hová rögzíthetné őket. Végül az ablakok mellé kerültek, a csempékre erősítve, egy egyedi megoldással. A család éjszakánként ezeket használja, mert kevésbé erős a fényük a plafonon található lámpákéhoz képest.
7. Gyors elérés
A tűzhely mellé beépített falmélyedésnek köszönhetően a gyakran használt fűszerek csupán egy karnyújtásnyira vannak, míg a réz konyhai eszközök a tűzhely fölé rögzített fogason várják, hogy újra szükség legyen rájuk.
8. Tálalóhelység
A funkcionalitásra kiélezett konyhától 180 fokban elfordulva Zaveloff egy kifejezetten nőies stílusú tálalóhelységet rendezett be, amihez a XX. századforduló nemesi otthonaiból merített ihletet. „Kevésbé tálalóhelység, inkább egy „háziasszony-birodalma” helység,” állítja a designer. Az elegancia fokozása érdekében a falakat szürke velencei vakolat borítja, a pultokat fehér márvány díszíti, a hátfal pedig ívesen lett kialakítva. A végső simítások: romantikus csillár a plafonon és antik tükrök az oldalsó hátfalakon.