notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért.További részletek itt!

A régi fogkeféd újrahasznosítása: Ennyi mindenre használhatod!

hirdetes

Mi mindenre jó egy régi fogkefe?

SzSz

Egy fogkefét általában legfeljebb három hónapig javasolt használni (vagy még kevesebb ideig, ha a szálak kezdenek láthatóan tönkre menni rajta). Ezt követően érdemes újra cserélni, de ez nem jelenti azt, hogy régi fogkefédnek a kukában lenne a helye.
 

Mi mindenre jó egy régi fogkefe?

Egy használt fogkefe számos kreatív, vagy épp praktikus módon felhasználható, ha utolsó hagyományos alkalmazása után alaposan megtisztítják. Ehhez a fogkefét forró vízbe meríthetjük néhány percre, vagy behelyezhetjük a mosogatógép evőeszköz-tartójába. Ez követően az eszköz készen áll, hogy egy új célt szolgáljon!

Mikor kell lecserélni a fogkefét, és miért? 

A fogorvosok tanácsa szerint három havonta, tehát az évszakok váltakozásának megfelelően érdemes lecserélni fogkefénket. A fogkefét természetesen ennél gyakrabban is lecserélhetjük otthonunkban, azonban ennél ritkábban nem tanácsos elhanyagolni a cserét. Miért? A fogkefén lévő baktériumokat teljes mértékben nem tudod lemosni a fogkefe kiöblítésével, így azok folyamatosan jelen maradnak rajta. Ezáltal újra és újra szádba kerülnek, amely akár a későbbiek folyamán fogínyproblémákat okozhatnak. Emellett az elhasználódott sörték is felsérthetik fogínyed vagy fogaid felszínét. Érzékeny fogakat és fogfájdalmat pedig Te sem szeretnél, ugye? 

Ha szájhigiéniádra és fogaid egészségeére szeretnél kellő figyelmet fordítani, akkor keresd fel a Rosental Fogászatát, ahol segítenek személyre szabott fogápolási tanácsokat adni dentálhigiéniai kezelés alkalmával. Kérj most időpontot rendelőjükbe az alábbi linkre kattinva: fogászati kezelés!

hirdetes

Miért érdemes újra felhasználni egy régi fogkefét?

Ez az ötlet elsőre talán kissé különösnek hangzik, pedig egy használt fogkefe nem csak hasznos kellék lehet bármilyen otthonban, hanem a környezetet is védi, hiszen ennyivel kevesebb műanyag hulladék kerül ki a szeméttelepekre (ahol a valaha gyártott műanyagok nagyjából 79%-a végezte eddig).
Lássuk tehát, hogy mi mindenre lehet jó a háznál egy használt fogkefe!

Mire jó egy használt fogkefe?

Takarítás

Egy használt fogkefe talán már nem ideális a fogak és az érzékeny fogíny tisztán tartására, de hasonló jelleggel még sokáig alkalmazható marad a kisebb rések és zegzugok kipucolására. A fürdőszobában a csap mögötti rész, a csempék közötti hézagok mind nagyszerűen takaríthatók vele, akárcsak a kisebb konyhai eszközök is. Sőt, még egy számítógépes billentyűzet vagy egér is könnyebben tisztítható egy ilyen apró kefével.

Kreatív projektek

hirdetes

A használt fogkefe szórakoztató, kreatív projektekre is felhasználható akár. Ülj le a gyerekekkel egy kis festék és néhány papírlap társaságában, és ecset helyett próbáld ki, milyen egy fogkefével alkotni valamit. A fogkefe szálaival (attól függően, hogy mennyire használtak) egészen különleges hatást lehet elérni, amilyet egy hagyományos ecsettel nagyon nehéz lenne utánozni (anélkül, hogy tönkretennénk).

Szépségápolás

Egy fogkefével akár szétálló hajszálaid is megszelídítheted. Fújj a kefére egy kis hajspray-t, és gyengéden fésüld meg vele a hajad azokon a részeken, ahol néhány száll kiáll a sorból. Nagyszerű befejező mozzanat a tökéletes frizura beállításához! Még a rakoncátlan szemöldökök is rendezhetők vele.

Jelöld meg régi fogkeféid

Ügyelj rá, hogy megjelöld valamivel újrahasznosított fogkeféd, hogy még véletlenül sem próbálj meg vele fogat mosni megszokásból! Ez különösen akkor fontos, ha továbbra is a fürdőszobában szeretnéd tárolni őket takarítóeszközökként vagy hajkefeként.
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában

Lakberendezési szakszótár

Vállfa

Ruhák szekrénybe akasztására használt, hajlított fa, fém vagy műanyag, tetején egy... Tovább

Loft lakás

A loft, mint ingatlantrend az 1970-es években, Angliából indult ki. Ekkoriban a nagy... Tovább

Tovább a lexikonra
DIY Kiegészítők Újrahasznosítás