notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért.További részletek itt!

Filléres tippek retro stílusú nyaralók felújításához

hirdetes

Tippek melyekkel felújíthatod elhanyagolt retro stílusú nyaralódat!

T.B.

Körülbelül 30 évvel ezelőtt lehetőség volt rettentően olcsón telkeket venni a Balatonnál, vagy a Mátrában. A kiárusítás következtében sokan éltek a lehetőséggel, és kisebb családi nyaralókat építettek ezekre a területekre. A gazdasági helyzet változása miatt ezekhez a kis házakhoz az elmúlt 20 évben nem nyúltak hozzá, így méltán őrzik a retro stílus jegyeit. Mutatunk pár egyszerű, és költséghatékony lépést, melyekkel könnyedén varázsolhatsz modern, minden igényt kielégítő családi nyaralót ezekből a kis házakból. 

5 olcsó tipp elhanyagolt nyaralód modernizálásához

A 80-as 90-es években elképesztő számú vidéki telket kínáltak fillérekért eladásra, mely olyan lehetőség volt, amit kár lett volna kihagyni. A mai napig állnak az akkor épített kis hétvégi családi vityillók, melyek azóta sajnos nem estek át túl nagy változáson. A gazdasági válság, miatt sokan nem engedhették meg maguknak, hogy pénzt fektessenek bele ezekbe a kis vidéki házakba, és elvégezzék a már nagyon esedékes felújítási munkálatokat. Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a családom is rendelkezik egy kisebb nyaralóval a Mátrában, melyet még az édesapám építtetett közel 30 évvel ezelőtt.

Mint sokan mások, mi sem nagyon újítottuk fel, így a nyaraló hangulata mára már eléggé retro lett. Hiányoznak belőle dolgok, melyek megléte sokat dobna az ott eltöltött idő hangulatán, és kényelmén, illetve jócskán ráférne már egyes területeire a felújítás, hogy sokkal komfortosabb legyen, és a modern korban nevelkedett gyerekeink is szívesen járjanak oda. Most néhány egyszerű tippet mutatok, mellyel te is könnyedén felújíthatod, és modernné varázsolhatod vidéki nyaralódat, nagy anyagi befektetés nélkül. 

A felújítás legnehezebb része a takarítás volt, hiszen közel 30 éves szennyeződésekkel kellett sok helyen megküzdenünk. Először házi praktikákat vetettem be ezek ellen a sznnyeződések ellen, de hamar rá kellett jönnöm, hogy a lakásfelújítás utáni nagytakarítás nem fog sem az időmbe sem az energiámba beleférni. Így egy céget bíztam meg vele, akik profi munkát végeztek, és hihetetlenül gyorsan. Segítettek a konyha kitakarításában, így például mosogatótálcát már nem kellett cserélnünk, mert sikerült csodát tenniük vele. Ha felkeltette érdeklődésedet, akkor KATTINTS IDE!

hirdetes

A felújítás kezdete- Tervezés


Első lépésként azt javaslom, üljetek le, és jól gondoljátok át, hogy a háznak mely részei szorulnak egy kis modernizálásra. Mivel régen nem történt semmi változás, ezért vannak nagyon egyértelmű részei a háznak, amikhez most már érdemes lehet hozzá nyúlni, és amiket nem csak esztétikailag, de kényelmi szempontból is jó lenne már felújítani. Ilyen a vizesblokk, vagy a konyha. A wc-t elvileg 10 évente kellene lecserélni, mert a sok használat során olyan lerakódások keletkezhetnek rajta, amik nem csak nagyon rondák, de még szinte semmilyen tisztítószer sem képes eltávolítani onnan. A konyhában érdemes elgondolkozni a gáztűzhely, vagy a rozsdásodó hűtő lecserélésén, de ezek mind nagyobb költségek, így javallott akkor belekezdeni, ha egy kicsivel több anyagi forrás áll rendelkezésre. 
 

1. Fürdőszoba felújítása


A fürdőszoba felújításánál első körben mindenki azt hiszi, ez lesz a legköltségesebb része a háznak, pedig pár trükkel ez is kihozható 50 ezer Ft-ból.  Szerencsére nem kell az egész fürdőszobát csempéstül, mosdókagylóstul a kukába dobni, nagyon sok olyan része van, ami egy kis takarítással tökéletesen helyrehozható. Mi csak a wc-t dobtuk ki, de nekünk szerencsénk volt abból a szempontból, hogy minden ott jártunk után alaposan kitakarítottuk a zuhanyzót, és a mosdó kagylót is.

hirdetes

A wc-t többek között kényelmi okokból cseréltük ki tartályosra, mert 30 éve ez a fajta még nem volt annyira elterjedt, viszont a tartályos módszerrel ellensúlyozni tudtuk az alacsony víznyomást, ami kissé kellemetlenné tette az ott töltött napjainkat. A WC cseréje nem került túl sokba, mert már 25 ezer Ft-ért is be lehet szerezni ilyen fajtákat, és nekünk nem kellett a legdrágább. A szerelést a férjem végezte, és bár ráment 1 teljes napja, de legalább nem kellett súlyos összegeket kifizetni egy szakembernek, és nem is találtunk a nyárra olyat, aki elvállalta volna. A zuhanytálcát szódabikarbóna és citrom keverékével takarítottam, és bár ez is bele telt egy kis időbe, de a végeredmény lenyűgöző lett. 


2. A kiegészítőkben van a felújítás kulcsa


A fürdőszobában inkább az apróbb kiegészítőkkel szerettem volna nagy eredményeket elérni a felújítás során. Mivel pénzünk nem volt az újracsempézésre, így a színek, és a hangulat adott volt, ám sok olyan apróságot találtam, amiket lecserélve, sokkal modernebb végeredményt kaphattam. Elsőként a régi közel 30 éves már már penészes aljú zuhanyfüggönytől szabadultam meg, és potom 700 Ft-ért vettem egy sokkal stílusosabbat, ami már nagy változást hozott.

Ezek után leszereltük a mosdókagyló fölötti régi, műanyag szekrényt, ami már olyan koszos volt, hogy képtelenség lett volna letakarítani, és az IKEA kínálatából kiválasztottunk egy 3000 Ft-os fa lécet, ami tökéletesen beleillett a fürdőszoba hangulatába. Sok pipere cuccot amúgy sem szokott senki a nyaralásra vinni. Új fogmosó poharakat vettem darabját 300 Ft-ért, és a régi elhasznált fürdőszoba szőnyeget is lecseréltem 1000-Ft-ért. Végig nagyon odafigyeltem rá, hogy a színek harmonizáljanak, így az új apró kiegészítők egészen elképesztő hatással bírtak a régi, csúf fürdőszobában. 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában

Lakberendezési szakszótár

Olajlámpás

Olajból, vízből, némi dekorációból és befőttesüvegből te is készíthetsz házilag... Tovább

Indusztriál stílus

Az indusztriál lakberendezési stílus egy olyan egyedi és különleges stílus, amelyet... Tovább

Tovább a lexikonra
Lakásfelújítás Lakberendezési ötletek