3. Használd újra dolgaidat
Itt most nem a tényleges újrahasznosításra gondolok, hanem egy-egy konkrét dolgunk újbóli használatára. Gondolj olyan esetekre, mint például vizes flakonjaink újratöltése. Amit tudsz, s megtalálható környezetedben, érdemes nem eldobhatóként kezelni, hanem maximálisan kihasználni. Ezzel fokozatosan csökkenni fog az olyan tárgyak jelenléte otthonodban, amik egyszer használatosak, ezzel is kerülve a fölösleges fogyasztást.
4. Gondolkodj természetesen!
Emlékszel, hogy hogyan lehet komposztálni? Valójában a biohulladékokat a mi szemetünk egyharmada teszi ki. A komposztálás felettébb hasznos, ráadásul egyáltalán nem nehéz. A komposztáló elhelyezésével sem ütközöl nagyobb kihívásba – nem foglal el sok helyet, akár kertben, erkélyen, de amennyiben kisebbekben gondolkozol, még beltérben is kivitelezhető. Ha emellett döntesz, látni fogod, Te is meg fogsz lepődni, mennyi mindent tudsz visszajuttatni magába a természetbe a növényi hulladékok közül. Szinte mindent rádobhatsz komposztodra – tojáshéjakat, növényi szemetet, kávézaccot, teafiltereket (vagy legalábbis a filter tartalmát). Kerted, növényeid is rendkívül örülni fognak neki.
5. Érdemes újrahasznosítanod
Itt két dologra szeretnék kitérni, ami fontos lehet.
A másik, hogy amennyiben kénytelen vagy műanyagot választani, azt is újra tudod hasznosítani otthonodban – gondolj a műanyag flakonba való palántázásra, vagy esetleg egy-egy éttermi ételhordónak az átgondolására, amiből akár egy kozmetikai termékek tárolódobozát is elkészítheted.
Véleményed szerint Te sok szemetet termelsz otthonodban?