A pénzzel való kapcsolatunk azért nagyon fontos, mert szinte minden döntésünket befolyásolja és kihatással van az életünk sok pontjára. Az október 12-i nemzeti megtakarítás napja időt ad arra, hogy átgondold megtakarítási (és költési) szokásaidat, és azt, hogy mit tehetsz akkor, ha nem spórolsz elég megfelelőn. A megtakarításnak nem kell fájdalmasnak lennie. Rengeteg egyszerűbb módja van a megtakarításnak, amelyek segíthetnek, hogy közelebb kerülj álmaidhoz és céljaidhoz.
Miért is fontos spórolni?
Elcsépelt dolog, de tényleg igaz: ha bármi történne velünk, amiért hirtelen pénzt kell költenünk, akkor mindig legyen mihez nyúlnunk. Tudjuk, nem mindenkinek van lehetősége sok pénzt félretenni, de mindenki mérje a saját élethelyzetéhez. Ha te havi 10.000 Forintot tud félrerakni, akkor már az is haladás, ha eddig semmit sem sikerült! Figyeld a következő tippeket, hátha segítenek neked is!
Használj borítékokat!
Lehet kicsit régies, öreges tippnek tűnhet, de nagyon sok embernek ez válik be! Gondolt át először is, hogy mik havonta a fix kiadásaid, amiket mindig, minden körülmények között fizetned kell (pl.: üzemanyag, étel, rezsi stb.). Vegyél elő borítékokat, címkézd fel ezeket, és rakd bele a pénzt, amit az adott hónapban el fogsz költeni ezekre a dolgokra. Sokkal jobban átlátod, mire és mennyit költesz.
Éljen a malacpersely!
Vagy befőttesüveg vagy doboz, vagy bármi, de azokat a 100 és 200 Forintosokat, amiket visszajáróként kapsz elkezdheted gyűjteni, és ha már egy szép kis összeget sikerült félrerakni, beválthatod papírpénzre.
Iratkozz le a vásárlással kapcsolatos hírlevelekről, oldalakról!
Sokszor észre se vesszük, hogy tudatalatt mi vesz rá minket arra, hogy költekezzünk. Legyen az egy influencer, akit követünk, és minden héten ajánl valami jó kis terméket, ami természetesen bujtatott reklám, mi pedig bedőlünk neki, és már rendeljük is. Ha pedig az emailjeink között túl sok a vásárlásra ösztönző hírlevél, inkább iratkozzunk le róluk.
Gondold át, mire nincs szükséged!
Ha nem tudsz annyit megtakarítani, amennyit szeretnél, akkor itt az ideje, hogy csökkentsd a kiadásaidat. Határozd meg azokat a nem lényeges dolgokat, mint például a szórakozás és az étkezés, amelyekre kevesebbet költhetnél. Például nem kell minden második nap étteremből rendelni, vagy nem feltétlen szükséges minden hétvégén elmenni iszogatni a barátokkal. Ha vannak céljaid, néha muszáj olyan dolgokról is lemondanod, amiről nem szívesen akarsz!