3. Tisztítás
Ez a lépés attól függ, hogy milyen festéktípust szeretnél használni. Olvasd el alaposan a festék dobozát, mielőtt használnád (sőt, mielőtt megvásárolod). Ha például az instrukciók szerint érdemes nedves ronggyal letörölni a felületet, akkor kövesd az utasítást. Erre általában egyébként is szükség lesz, hogy a csiszolás után hátramaradt port letisztítsd a fáról.
A különböző bázisú festékek más és más előkészületeket írnak elő – ezeket ne hagyd ki!
4. Festés
Használj legalább két külön ecsetet. Az egyikre a festéshez lesz szükséged, a másikra pedig a festékcsomók eltávolításához. Ezek azok a részek, ahová véletlenül több festék került, és kis dombok alakultak ki belőle. Ha odafigyelsz rájuk és időben eltávolítod őket, akkor megelőzheted, hogy a kész bútor felülete egyenetlenné és göröngyössé váljon.
A festéktől és a kívánt látványtól függően elképzelhető, hogy több rétegre is szükség lesz egy-egy bútoron.
5. Kárpitozás
Szerezz egy tetszőleges színű és anyagú szövetdarabot a kárpitozáshoz. Vágd méretre, de hagyj minden oldalon 10-20 cm átfedést, amik átlógnak majd az ülés másik oldalára.
A szövetet egy egyszerű szögbelövő segítségével rögzítheted az üléshez. Ügyelj rá, hogy a felső oldalon ne maradjanak gyűrődések és ráncok, amikor rögzíted a szövetet. Az alsó rész kevesebbszer lesz látható, de ha zavarnak a ráncok, akkor ügyelj rá, hogy itt is elrejtsd őket.
Ez után helyezd vissza az ülést a székre és rögzítsd újra a régi vagy új csavarokkal.