Ugyanezek vonatkoznának a szerencseherére is?
A szerencsehere névre keresztelt növényünk sok szempontból hasonlít a már sokszor említett négylevelű lóherére – elsősorban az arra hasonlító levélformájáról kapta a nevét, de emellett méretei is hasonlóak. A különbség, hogy a szerencseherének a négy levelén megjelenik egy egyforma, barna, cakkos rajz, de megtalálhatóak egyszínű változataik is.
Ismerd meg a szerencseherét
Ez az apró, zöld növény a nyár vége megérkeztével, az ősz elején tartó időszakban sárga torkú, rózsaszín árnyalatú virágokat hoz. Ezeknek érdekessége, hogy amennyiben árnyék vetül rájuk, valamint az este folyamán szintén ehhez hasonlóan bezárulnak, csakúgy, mint a növény levelei.
Amennyiben termesztésében gondolkozunk, érdemes számára megfelelő környeztet teremteni, így is biztosítva fejlődését – közvetlen napsütéssel, hűvösebb hőmérséklettel, valamint gondos öntözéssel. Tarthatjuk akár ablakpárkányon, akár egy függő kosárban is remekül fog mutatni.
Virágzása után levelei gyakorta elszáradnak, ekkor érdemes abbahagynunk öntözését, viszont a cserepet továbbra is hagyjuk hidegebb környezetben. Átültetését kora tavasszal érdemes elvégezni, és ekkor kell megkezdeni újbóli öntözését is.
Mit érdemes még róla tudni?
Magasabb páratartalomra lesz majd szüksége növényünknek, így időnként érdemes leveleit permetezni, viszont arra figyeljünk oda, hogy öntözése során szerencseherénken ne stagnáljon a víz, érdemes biztosítani számára a megfelelő vízáteresztést.
Hogyha szaporítani szeretnénk, akkor átültetéskor válasszuk el a fiókgumóit.
Ez a növény is képes szerencsét hozni?
Sokan ezt a növényt is a szerencséhez kötik – mivel a levelei rendkívül hasonlóak a négylevelű lóheréhez, viszont ez a növény a madársóskafélékhez tartozik, egyáltalán nem rokonok a lóherével. Ugyanakkor ennél a növénynél nincs konkrétabb alapja, hogy szerencsét hozna bármilyen formában is, a kelta legendákban emlegetett lóherével ellentétben.
Te hiszel abban, hogy a négylevelű lóhere szerencsét hoz?