Sokan próbálkoztak felhasználni az óceáni hulladékokat, de ez a férfi most olyan ötlettel állt elő, ami megoldás lehet az óceánok megtisztítására! Rendkívül tartós építőanyagot készít belőle.
Eddig is sokan megpróbálkoztak már kreatívan, költséghatékonyan felhasználni az óceáni hulladékokat, de a projektek legtöbbször valamilyen oknál fogva bebuktak. Viszont ez az amerikai ByFusion egy olyan új, technológiával állt elő, aminek nagyon sokan örülhetnek. Az ötlet feltalálója az új-zélandi Peter Lewis volt, aki különböző sűrűségű műanyagok összekeverésével és együttes tömörítésével foglalkozik.
Replast műanyag építőanyag keletkezik ezáltal az óceáni hulladékokból, ami majdnem 100 százalékban szén-dioxid semleges, és előállítási folyamata során csak környezetbarát anyagokat használnak. A nem mérgező úton előállított anyagból pedig egy igazán tartós, kemény blokk születik, amivel máris egy jókora lépéssel közelebb vagyunk a környezetbarát építkezés irányába.
Nézd meg videóban hogy hogyan készül ez a környezetvédő építőanyag a következő oldalon!
Eddig ezeket a műanyag blokkokat jól felhasználták pop-up falak vagy közúti akadályok építésénél, viszont ezzel az új technológiával elkészített építőanyaghoz nem kell ragasztóanyag sem és bármilyen sűrűségű műanyagot fel lehet használni. Nagy előnnyel rendelkezik még ez a folyamat. Nem kell összegyűjteni a hulladékot és elszállítani ezt a gyárba, mert a gyártó egységet ki lehet telepíteni bárhová, így a műanyaggal szennyezett területeken már helyben lehet is előállítani a Replast építőanyagot.
Azon kívül, hogy sokkal egészségesebbek ezek a blokkok, 95 százalákkal kevesebb üvegházhatású-gáz kibocsátást eredményeznek, mint a beton, de még nagyon jó hang- és hőszegetelő lépességgel is rendelkeznek. Arról már nem is beszélve, hogy a színes műanyagok miatt nagyon vidám eredményt is kihozhatunk az építkezésből.