Nincs annál unalmasabb, amikor a falakat nem díszíti semmi. Napjainkban már számos lehetőség közül lehet választani: ott vannak például a divatos falmatricák, a kézzel festett minták a falon vagy a családi fotók képkeretekben.
De van még egy dekoráció, amely rendkívül mutatós lehet: ez pedig nem más, mint egy festmény. Nem a drága, milliókat érő darabokra kell gondolni, hanem azokra, amelyeket az átlagember is megengedhet magának vagy amelyet egy családtag készített.
Nincs konkrét szabály arra, hogy hová kell ezeket a festményeket elhelyezni, de azért nem árt néhány tanácsot megfogadni, mielőtt egy műalkotást akasztunk a falra. Íme, egy kis útmutató:
Merész összeállítások, kifinomult megoldások
Egy csupaszfalat könnyedén fel lehet dobni egy merész, vibráló festménnyel, amely elég nagy ahhoz, hogy magára vonzza a tekinteteket, mégsem irritálóan óriási. A merész összeállítás lényege, hogy a festmény és a berendezés se átlagos legyen, hanem valami több.
Az is jó megoldás, ha a szoba színvilágához igazítod a festményt. Egy stílusosan berendezett szoba meg is ihletheti a művészeket.
Egy semleges színű szobába tökéletes választás lehet egy élénk, vibráló színű festmény, amely teljesen kiemelkedik a helyiségből s ezzel együtt fel is dobja azt.
Tökéletes eredményt akkor érhetsz el, ha végignézel a szobán, és nem azt kérdezed, hogy „Mi hiányzik innen?”, hanem azt mondod (a vendégekkel együtt), hogy „Wow!” – és ezt természetesen a festményre.
Ha egy olyan helyiségben szeretnél elhelyezni festményt, ahol már egyébként is vannak, az nagyon nagy odafigyelést igényel! Összhangba kell hozni a szoba többi kiegészítőivel – remek példa erre az alábbi kép, ahol a festmény a szemközti falra került. Mutatós, mégsem túl sok.
Sokan választják azt a megoldást is, hogy egy festménysorozattal díszítik otthonuk – ezért azért jó megoldás, mert így garantáltan összhangban lesz minden.
Jó megoldás az is, ha egy helyiségben több ugyanolyan kép van, csak épp más színekben – itt viszont fontos, hogy akkor a szobának viszonylag semleges színe legyen, vagy igazodjon a festményekhez.
A klasszikus fekete-fehér festmények szinte bármelyik helyiségbe tökéletesek. Klasszikus, a legtöbb stílushoz illik, akár színes berendezésről, akár semleges színekről van szó.