Abban az esetben pedig, ha mosható táskád van, még könnyebb dolgod lesz majd – csak dobd be a gépbe. Ha pedig nem, vagy nem vagy benne biztos, akkor vegyél egy fertőtlenítő kendőt, majd töröld át vele szeretett darabodat, vagy fertőtlenítő spray segítségével permetezd azt át. Amennyiben úgy gondolod, hogy a táska anyaga lehetővé teszi a gőzölést, az is remek megoldás lehet.
Kulcsok
Szintén – minden nap használod őket. Ahhoz pedig, hogy bejuss lakásodba, és kezet tudj mosni, kénytelen vagy először kulcsaidért nyúlni – ami pedig azt is jelenti, hogy az nem feltétlenül lesz tiszta. A fém felületeken a korokozók sokáig képesek megtelepedni, lesben állni.
Tisztításához elég, ha csak egyszerűen azt benyomod a csap alá, majd vízzel átmosod őket, de az is megfelelő, ha egy törlőkendővel áttörlöd őket időnként. A lényeg, hogy utána mindenféleképpen szárítsd meg kulcsodat, azok nehogy rozsdásak legyenek.
Nem csak a mosdó, hanem környéke is
Nem csak magát a mosdódat érdemes rendszeresen takarítanod, de annak környezetét is – ilyen példának okért a különböző nyomógombok.
Ide tartozik még a csapot megnyitó kar vagy gomb – abban az esetben, ha nyilvános helyen mosnál kezet, érdemes az ott található papírtörlővel elzárni a csapot, ugyanis gyakran maradhat rajta akár mások által is valamilyen baci, amit persze, így már kézmosás után vihetsz magaddal.
Ezek tisztításához elég, ha csak az általános tisztítószereidet használod, amiket fürdőszobád kapcsán már megszoktál. Arra is érdemes odafigyelned, hogy a rendszeresen használt kéztörlődet is kimosd, tisztítsd, hiszen a nedves textilen is remekül képesek megbújni a különböző kórokozók.