Hazánk hegyvidékeit sokan nem csak azért látogatják, hogy felejthetetlen kilátásban legyen részük, hanem azért is, mert a tiszta levegő segíthet a légzőszervi megbetegedésben küzdőknek. E mellett jót tesz azoknak is, akik szív- vagy érrendszeri problémákkal küzdenek – így bátran lehet állítani, hogy ezek a hegyvidéki tájak nem csak remek kiránduló úti célok, hanem gyógyír a betegek számára is. Nézzük, melyik 5 magyar hegységben a legtisztább a levegő:
1. Kékestető
Galyatető országos hírű üdülőhely a Mátrában, Mátraszentimre egyik településrésze. Nevét a hasonló nevű Galya-tetőről kapta, amely 964 méter magas. A Nagyszálló az 1930-as években épült, ma is működő, négycsillagos wellness-szálloda – előszeretettel látogatják egyaránt a turisták és légzőszervi megbetegedésben küzdők is.
Mátrafüred a Mátra hegység déli oldalán, a Kékes tömbjének délnyugati lábánál fekszik 320‑390 méteres tengerszint feletti magasságon a Bene-patak partján. A településnek fellendülést csak a turizmus elterjedése hozott, amit turistalétesítmények kiépítésével az 1887-ben megalakult Mátra Egylet indított el. A Bene feletti hegygerinceken kilátók (Kozmáry-kilátó), a völgyekben forrásfoglalások, menedékházak, pihenőhelyek épültek.
A Bükk hegység az Északi-középhegység része, Magyarország legnagyobb átlagmagasságú, barlangokban bővelkedő karszthegysége. Középső területe 1977 óta nemzeti park (Bükki Nemzeti Park). A hegység nevét leggyakoribb fájáról, a bükkről (Fagus silvatica) kapta.
A Soproni-hegység az Alpokalja egyik, az osztrák–magyar határon átívelő kistája Győr-Moson-Sopron megye, illetve Burgenland területén.
Forrás: Wikipédia