7. Fából készült gyűjtenivalók
Egy gyakorlati tárgyakból készült gyűjtemény – például sodrófákból és gyúródeszkákból – melegséget kölcsönözhet a konyháknak.
8. Újragondolt farmeszközök
A vidéki élethez kapcsolódó eszközök és szerszámok minden szabadtéri helységben jól mutatnak. A képen például egy valaha tojások elrendezésére szolgáló asztalon ma már cserepes növények díszelegnek, és egy megfelelő méretű falemez ráfektetésével pedig egyszerűen alakítható étkezőasztallá. A fémmel bevont vályúk, kádak és hordók szintén kiválóan alkalmazható cserepes termesztésre.
9. Tejüveg világítás
Habár az 1920-as években a porcelán volt a legnépszerűbb lámpabúra-alapanyag, a kemény tejüveg a 30-as és 40-es évek során utat tört magának. A nem áttetsző anyag a mai napig is elterjedt, és számos kereskedésben találkozhatunk velük, mint retró lámpákkal.
10. Vaságyak
Az 1800-as években az öntöttvas ágyakat három méretben készítették: teljes, dupla és ¾-es, vagy feles méretben, ami kisebb volta a teljes méretűeknél, de nagyobb volt, mint egy dupla ágy. A szerkezeteket formákba öntött forró vasból alakították ki.
11. Sormosdók
Az öntöttvas rögzített bútorok – mint például ez az általános iskolából kimentett sormosdó (hozzáépített alacsonyított mosdólábakkal) – haszonelvű eleganciával ruházzák fel a fürdőszobát, különösen ha visszafogott felületekkel – mint például nikkel – borított berendezésekkel párosítják őket.
12. Megmentett kincsek
A vidéki templomokból kimentett bútorok – fapadok, gótikus ablakok színes üvegekkel – gyakran kapnak új lehetőségeket a farmház-stílusú otthonokban. A képen például egy floridai templomból kimentett, XIX. századból származó festett üvegekkel kirakott ablaktrió képezi az ágy kifejezetten egyedi fejtámláját.