Amint egyre közeledünk a Karácsonyhoz, egyre több ablakban lehet látni pislákoló fényeket, egyre több helyen találkozhatunk ünnepi díszítéssel. Itt az ideje elkezdeni gondolkodni, hogy hogyan és miként díszítsünk idén!
Ez a csodálatos világító üveg nem csak Karácsonykor használható, hanem bármilyen szürke hétköznapon is, mikor úgy érzed, hogy egy kis nyugalomra, harmóniára van szükséged.
Láttam ezeket a házi készítésű világító üvegeket tavaly télen az ablakokban, és annyira megtetszettek, annyira hangulatosan világították be a szobákat, hogy eldöntöttem én is megcsinálom. Azóta nem csak télen, de meleg nyári estéken is mindig kiviszem és tökéletes hangulatfényt biztosítok vele, mikor a kertben töltjük el késői nyugodt óráinkat.
Kiinduláshoz szükséged lesz egy jó nagy üvegre. Olyan a legmegfelelőbb, aminek van egy kis füle és nagy szája. Válaszd ki mely forma illik legjobban otthonodhoz és a dekorációjához, olyan üveget használj, ami a legjobban elnyeri tetszésed.
Ha címke van rajta, akkor annak több módja van, hogy hogyan távolíthatod el. Megteheted hajszárítózással, vagy áztatással, amíg a címke fel nem puhul és könnyen le nem lehet szedni vagy különböző eszközökkel lekaparhatod. De nekem a legkönnyebben és leggyorsabban az áztatás oldotta fel a matricákat.
Első a biztonság!
Ha gyermekként nekiálltál megcsinálni a világítós üveget, akkor a következő feladatot mindenképp bízd egy felnőttre. Védőszemüveg, kesztyű és védőmaszk szükséges a következő művelethez.
Az üvegre kell fújni óvatosan egy nagyobb lyukat. Vigyázzunk, nehogy az üveg széttörjön kezünkben! Azért fontos számunkra ez a lyuk, mert itt fogjuk belerakni a fényfüzér égőit, kívül hagyni pedig a dugvillát.
Ha találtatok esetleg olyan fényfüzért, ami elemmel működik, akkor az egész lyukfúrós történetet kihagyhatjátok, hiszen csak az üveg nagy száján beleengeded szépen a fényfüzért az üvegbe és már készen is van!
Fesd be az üveged alját valamilyen karácsonyi színnel!
Én például aranyat és ezüstöt választottam, amitől még szebb volt az üvegem fénye.
Használhatsz ecsetet is, de akár egy szivaccsal is festhetsz. Ha a szivacsot választod, akkor nem lesz olyan kontúros a festés, de az üvegen jobban mutat szerintem, mintha egyenes csíkok lennének. Akinek nagyon jó a kézügyessége és szépen tud festeni, szép formákat, hópihét, esetleg hóembert, az természetesen nyugodtan vágjon bele, használjon ecsetet és hagyatkozzon kreativitására!
Viszont az üveg formáját se feledjük el, hiszen más festés vagy minta illik egy szögletes alapterületű üveghez, meg más egy kerekhez.
Majdnem kész is vagy!
Az utolsó lépés behelyezni a fényfüzért az üveg belsejébe. Óvatosan told át egyesével a kicsi égőket a lyukon, nehogy megsérüljön valamelyik.
Ha van otthon egy csillag vagy hópihe alakú díszed, akkor azt egy szép szalaggal oda is kötheted az üveg nyakához.
Ezek után már meg is keresheted illendő helyét a fantasztikus világító üvegednek, ahonnan esténként áraszthatja majd meleg fényét rád és családodra.