Rácsodálkoztál már, hogy egy-egy villanykörtének milyen szép üvege van? Ha még nem, itt az ideje: és gondolkozz el azon is, hogy mennyi mindenre használható! Adunk néhány nagyszerű ötletet, és többé biztosan nem végzik a kukában kiégett körtéid.
Mini-akvárium
Szeretném leszögezni, hogy állatvédelmi szempontból nem vagyok benne teljesen biztos, hogy ez olyan jó ötlet… Látványosnak nagyon látványos, és el tudom képzelni, hogy egy hatalmas méretű körtébe egy miniatűr méretű hal tökéletesen befér, de ezt inkább csak mutatóba hoztam nektek, és ne próbáljátok ki, nehogy megsérüljön a halacska.
Persze élő állat nélkül egy ilyen mini-akvárium nagyon jól mutathat, néhány szép növény, esetleg kagylók, csigák…
Lámpás
Ezt a darabot viszont már egészen nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek. Az elkészítése sem bonyolult, csak a talpazathoz való rögzítéskor fokozottan ügyelj a stabilitásra, nehogy véletlen felboruljon, és tüzet okozzon. Én lehet, a biztonság kedvéért azért valami rendes tartót találnék ki neki, de a képen látható darab nagyon különlegesnek bizonyul, amiért ilyen „instabil”.
Nincs másra szükséged, mint fáklyákba használt éghető anyagra és kanócra, na meg egy kanóctartóra (Amelyet akár egy régi fáklyáról is leszedhetsz).
A végeredmény magáért beszél: nyáresti éjszakákon a kertipartyk legszebb dísze lehet ez a kis vilanykörte-lámpás.
Miniatűr üvegház
Na ez az a darab, amit aztán végképp bárki el tud készíteni, és mégis nagyon jól mutat. Egy kis pálcika segítségével – na meg némi türelemmel – az apró növények szépen beleültethetőek a kiégett villanykörte belsejébe, és ez még a növénynek is jót tesz! (nem úgy mint a halnak…:) ).
A pára a villanykörtében szépen megül, így aztán pici üvegházként funkcionálhat. Csak nehogy hamar kinője „cserepét” a növény!
Csíráztatás kiégett villanykörtében
Ha van kicsi csíráztatni való növényed, nem kell lakásod összképét rongálnod a csúf poharakba állított növényekkel. Egy kiégett villanykörtével a csíráztatás egy igazán stílusos, szép folyamat lehet, amely akár a lakás díszeként is funkcionálhat.
Ehhez pedig nem kell mást tenned, mint a villanykörte csatlakozóját szétszedve vizet tölteni az üvegcsébe, és úgy használni azt, mintha csak váza lenne.
Fűszertartó kiégett villanykörtéből
A kis üvegcsékből praktikus tárolóedény is készülhet, ha leszeded a tetejét. Különleges formájukkal a konyha díszeként is szolgál, és akár fűszereid is tarthatod benne!
Itt mellékesen szeretném hozzátenni, hogy a képen látható fűszertartó vagy nem igazi villanykörtéből készült, vagy valami spéci fajtából, ugyanis a fém csatlakozó otthon nem igazán távolítható el az üvegbúráról. Ezzel ne is nagyon próbálkozz, hiszen az igen vékony üveg nagyon könnyen összeroppanhat a kezedben, és még megvág! Ehelyett csak a csatlakozó tetejét tudod leszedni, a fém karima rajta marad.
Váza
Már korábban írtam a csíráztatásról, ezért nem szeretném kihagyni az ehhez hasonlóan nagyon szép felhasználási módját sem a kiégett villanykörtének: a vázát. Ahogy a képen láthatjátok, ez egy nagyon egyszerű, mégis kifinomult és különleges megoldás, amellyel biztosan elnyered majd mindenki tetszését!
Kisebb növényeket, akár virágokat is tarthatsz benne – például szerintem egy kis csokor hóvirág rendkívül szépen mutatna egy ilyen vázában.