A kijárási korlátozás, a vírushelyzet az élet számos területére kihat. Nem csupán bulizni nem szabad, igazából sehova sem tanácsos most elutazni. Ugyanakkor ez az időszak épp tökéletes az otthon megújítására, például olyan berendezések telepítésével, amelyeket egyébként csak wellness szállodákban, gyógyfürdőkben szoktál használni. Mutatok néhány ilyen berendezést, illetve, hogy melyik miért is hasznos!
Sólámpa
Talán nem is gondolnád, de néhány sóláma megvételével nagyban hozzájárulhatsz az egészséged megőrzéséhez. Ezek nem különösebben nehezen beszerezhető eszközök, az áruk sem csillagászati, mégis nagy szolgálatot tesznek, például légúti megbetegedések megelőzésében.
De a sólámpák a színükkel is hozzájárulnak a kiegyensúlyozottsághoz. Általában vöröses, narancsos fényük van, ami nem csupán megnyugtatóan hat ránk, de például a fürdőszobában elhelyezve meleg színbe burkolja a helyiséget. Sok háztartásban a fürdőszoba az egyik leghidegebb szoba, amin a fehér és kék színű csempe, berendezés, ami a leggyakrabban előfordul ebben a helyiségben, ugyancsak nem segít. Egy meleg fényű sólámpa tökéletes kiegészítője egy kényeztető fürdőnek, vagy csak egy gyors zuhanynak.
Sószoba
A sólámpáknál egy fokkal komolyabb lépés egy sószoba berendezése. Ehhez sótéglákat szoktak elhelyezni az adott helyiségben, amik leggyakrabban a Himalájából származnak. Ebben a szobában is el lehet helyezni sólámpát, hogy meleg fény töltse be a helyiséget.
A sóterápia azért hasznos, mert modern világunkban a sok elektronikai eszköz használatával felborul a szervezet ion-egyensúlya. A sótéglákban lévő ellentétes töltésű ionok segítenek abban, hogy a szervezetben helyreálljon ez az egyensúly. Egyes légúti megbetegedések megelőzésére, sőt, kezelésére is kiválóan alkalmas, ráadásul néhány itt eltöltött óra teret enged a gondolkodásnak is.
Szauna
A rendszeres szaunázás nem csupán egy kényeztetőfolyamat, de komoly kihatása van az egészségre is – persze pozitív értelemben. A szaunázás egyfajta sokkterápia, ami számos folyamatot beindít a szervezetben, köztük felpezsdíti a vérkeringést, beindítja az anyagcsere-folyamatokat, erősíti a szívet és utat enged a méreganyagok távozásának is. A forró levegőben elpusztulnak a vírusok és bacilusok, ezzel megelőzhető számos betegség.
Ha nincs elegendő hely beltéren, akkor a kültéri szauna építés a jó döntés. Egyfelől, mert így lehetőség van a kertben gyönyörködni, miközben az ember bent ül, másfelől, mert így épp úgy lehet szaunázni, ahogyan annak idején az északi emberek is tették. A sokkterápia részeként télen akár a hóban is meg lehet hemperegni.
Gőzfürdő
Egy gőzfürdő, gőzkabin betelepítése is nagyszerű egészségmegőrző. A melegben kitágulnak a pórusok, az izzadással pedig kiürülnek a salakanyagok, szennyeződések. Egy ilyen kabin hasonlóan működik, mint a szauna, csak sokkal magasabb bent a páratartalom. Megfiatalítja, feszesíti a bőrt, miközben a szervezetben számos folyamatot beindít.
Jakuzzi
Ha igazán kényeztető berendezést szeretnél otthonra, akkor a jakuzzi vásárlásán is érdemes elgondolkodnod. A melegvíz ellazítja a tagokat, a buborékok pedig kimasszírozzák belőlük a mindennapok során felgyűlt stresszt.
Vannak jakuzzik, amiket fixen meg lehet építeni, hasonlóan a földbe ásott medencékhez. Egy szépen kialakított környezetben igazán remek érzés itt eltölteni néhány órát egy pohár finom itallal. Ma már olyan jakuzzik is kaphatóak, amik nem fixek, hanem felfújhatóak, télre elrakhatóak, azonban a bennük töltött idő élménye azonos az épített társaiéval.