Ha az emögött található rész pedig megfelelő, nem vizes, ragacsos, orrfacsaró szaggal sem rendelkezik, akkor nyugodtan vághatsz belőle szendvicsedre a bélyeg ellenére.
Száraztészta
A jól elcsomagolt, raktározott száraztésztákat a lejárati dátumuk után akár még évekig is fel lehet majd használni.
Ez alól csupán a bolti, friss tészták – azok, amiket a hűtőben tárolnak számítanak kivételnek, mint például a ravioli. Ezeket, ha hideg környezetben tárolod is el kell majd fogyasztanod 4 – 5 napon belül. Amennyiben fagyasztóban tartod őket, akkor ez az időintervallum kihúzódhat 6 – 8 hónapig is.
Méz
A méz szinte megromolhatatlan, amennyiben megfelelő hőmérsékleten tartjuk. Abban az esetben sem kell majd aggódnod, ha kicsit kikristályosodik, ez általában magas glükóztartalma miatt történik meg – ettől még nem veszít minőségéből. Egyedüli ellensége csupán a magas páratartalom, valamint a nyirkos közeg lehet.
Csomagolt kenyerek
Az előre szeletelt, csomagolt kenyerek egészen addig a napig fogyaszthatóak, amíg meg nem jelenik rajtuk a penész. Abban az esetben, ha megfelelő környezetben tárolod őket, valamint jól be is vannak csomagolva, akár három hónapon keresztül is ehetőek maradhatnak.
Ketchup, mustár
Amennyiben egyik sincs felbontva, a ketchup a szavatossági idején túl több hónapig, a mustár akár egy év múlva is fogyasztható lesz majd.
Tej
Manapság a tejek már üzemi, hőkezelt, homogénezett élelmiszernek számítanak – így a lejáratuk után nagyjából egy hétig nyugodtan fogyaszthatóak. Csakúgy, mint a sajtoknál, a tejnél is állaga, szaga lesz majd a meghatározó.
Joghurtok
Abban az estben, ha megfelelő körülmények között, hűtőben tárolod őket, ráadásul még bontatlan állapotban is vannak, akkor legalább két hétig fogyaszthatóak lejárati dátumuk után. Akkor pedig, ha lefagyasztod őket, két hónap múlva is nyugodtad megeheted finomságaid.
Konzervek
A konzervek általában bontatlan állapotban egy bő évig fogyaszthatóak.