Ez ugyanakkor egyáltalán nem igaz, holott manapság is sokan hozzák fel fogyasztása ellen érvként, hogy túlságosan sok koleszterinnel rendelkezik, így inkább kizárják mindennapjaikból.
Mégis, az emberek koleszterinszintjének sem feltétlenül ahhoz van köze, hogy éppen mennyire koleszterindús ételek fogyaszt az illető, ez inkább csupán hajlam kérdése.
Arról nem is beszélve, hogy a tojásfehérje nem mellesleg nem tartalmaz túl sok, a szervezetünk számára hasznos tápanyagot, így fontos lenne, hogy sárgájával együtt fogyasszuk - ugyanis abban található meg a szelén, kolin, mint makrotápanyagok, amik szükségesek a máj és az agy megfelelő működéséhez, illetve a különböző, A-, D-, E-, K-, B12-, B6-vitamin.
A tojássárgája körül még egy tévhit kering, miszerint az segíti a szív- és érrendszeri betegségek kialakulását – ennek szintén nem szabad bedőlnünk.
Szervezetünket muszáj méregteleníteni
A méregtelenítő kúrák szükségessége az egyik legnagyobb tévhit jelenleg, ami az étrendekhez köthető. Sokan úgy gondolják, hogy víz-, vagy leveskúrára kell fogniuk magukat, hogy megszabaduljon szervezetük az úgynevezett méreganyagoktól, pedig egyébként erre semmi szükség.
Szervezetünk ugyanis okos, remekül tudja saját magát méregteleníteni a legkisebb segítség nélkül is – hiszen erre van szervünk, a máj.
Májtisztító kúrára sincs semmi szükség, ugyanis eleve az felel majd azért, hogy vérünket megszabadítsa a káros anyagoktól, ezzel is szabályozva a bizonyos vegyületek tárolását és termelődését.
Fontos, hogy kerüljük a szénhidrátokat
Sokszor halljuk, hogy a szénhidrát maga a gonosz – ezt is érdemes elfelejtenünk, ugyanis a szervezetünk számára fontos, hogy szénhidráthoz is hozzá tudjon jutni, éppen ezért a szakemberek napi szinten ajánlják fogyasztását.
Naponta érdemes tehát gyümölcsökben, rostokban, bab és teljes kiőrlésű ételekben is gondolkoznunk – ezek pedig mind-mind szénhidrátok. Fontos tudni, hogy ezek képesek minket energiával ellátni, így nem érdemes kizárni őket étrendünkből.