Ez természetesen csak a fekete eszpresszóra igaz – amennyiben már tejet, tejszínt esetleg cukrot is adsz hozzá, azzal növeled minimálisan a bevitt kalóriamennyiséget, de még egyáltalán nem érted el azt az energiaszintet, mait példának okáért egy gyümölcs biztosítani tudna.
Mégis, a kávét is érdemes fogyasztani, ugyanis napi három csésze csökkenti a szívbetegségek kockázatát, emellett pedig bizonyos fokú védettséget adhat a kettes számú cukorbetegség kialakulása, illetve az Alzheimer-kór ellen is.
Kávé vagy alma?
Bár fura és egyáltalán nem szokás, tulajdonságaik alapján könnyedén össze lehet őket vetni. Abban az esetben, ha gyors energialöketre van szükséged, ennél a fekete italnál nem találsz jobb választást – mégis, ha már hosszútávon gondolkozol, reggelente lehetséges, hogy érdemes a másik mellett döntened.
Egy bögre kávé nagyjából egy órán belül képes felpörgetni, vagy akár még ennél is gyorsabban, ha éhgyomorra iszod – ez viszont egyáltalán nem ajánlott!
A keserű kávé éhgyomorra való elfogyasztása ugyanis rengeteg savat termel, ami könnyedén irritálhatja a gyomorfalat – ez pedig akár bélszindrómához is vezethet. Ezentúl megnöveli a stresszhormonszintünket is, ami pedig akár csontritkuláshoz, akár magas vérnyomáshoz, szívbetegséghez is vezethet.
A fekete ital esetében a koffein megelemi a légzésszámot, a pulzust, így éberebbnek érezheted magad tőle, a reggeli még alacsonyabb vérnyomásodat is könnyen szintre hozza, mely azt a látszatot keltheti, hogy tele vagy energiával.
Ha viszont egy alma elfogyasztása mellett döntesz, akkor bár nem hirtelen jelentkező, de hosszantartó energiát szolgáltathatsz szervezetednek. A fruktóz remek energiaforrás, stabilizálja a vércukorszintet, nem fog az sem hirtelen megemelkedni, sem az idő múltával lecsökkenni. A gyümölcs nem fog negatív hatást kiváltani szervezetedből hosszú távon sem, mint a koffein, amennyiben túlzásba viszed – emellett az alma éhségedet is minőségileg is csökkenti.