Az egészséges életmód 5 szabálya

Bettina, GE.

Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra! 

YouTube

Egészséges életmód 5 szabálya. Tartsd be ezeket, hogy kiegyensúlyozottabb és energikusabb életet élhess! 

Amikor elhatározzuk, hogy életmódot váltunk sokszor nem tudjuk, hogy kell elkezdeni. Van 5 olyan szabálya az egészséges életmódnak amit ha betartasz akkor szervezeted működése és egészsége nem fog cserben hagyni. Ezekkel a könnyen követhető és betartható szabályokkal elkezdve, könnyebb lesz a diéta, a testmozgás, magasabb lesz a napi energia szinted, tehát sokkal később fogod azt érezni, hogy fáradt vagy. Már ezért megéri betartani. :) 



1, A nap első feladata

 

A nap első és egyben legfontosabb feladata, hogy egy pohár vízzel kezdjük a napot. Ezt felcserélheted teára, citromos vízre vagy limonádéra. Oxigént kapsz a vízből és sokkal jobban felfrissít mint egy kávé. Egy pohár víznek az oxigén tartalma tehát frissé tud varázsolni. 

 

2, Ne hagyd ki a reggelit

 

Az elfogyasztott reggeli beindtja az anyagcserét és energiával tölt fel. Érdemes ilyenkor lassan felszívódó szénhidrátot, például: zab amit fel tudsz turbózni magadnak zöldségekkel, magokkal, gyümölcsökkel. A chia puding is nagyon jó alternatíva a nap elkezdéséhez. Javasolt reggelire gyümölcsöt is enni, de ez gyerekeknek kevésbé javasolt.  Ne sokat reggelizz, de amit eszel az legyen tartalmas. 

hirdetes

 

3, Tudatosság

 

Legyen saját szabályaink. Elkülöníthető az, hogy valaki fogyni szeretne vagy egészségesen szeretne táplálkozni. Ha valamit szeretnénk enni azt tervezzük bele, de ne együnk meg minden nap egy tál tiramusut akkor sem ha nem diétázunk. Kerüljük a cukrot mert nincs szüksége a szervezetünknek rá. 

 

4, Étkezések száma

 

hirdetes

Napi 5x együnk. Reggeli után, ha be tudunk iktatni egy tízórait akkor sokat teszünk a szervezteünk jó működéséért. Ilyenkor elég 15-20 db mandulát vagy bármilyen egyéb más magot, esetleg aszalt gyümölcsöt elrágcsálni. Ilyenkor beindul az emésztés működése, ami hozzá járól a megfelelő működéshez. Tehát a tízórainak nem az a lénmyege, hogy jól lakj, hanem a szervezeted megfelelő működéséért felel. 

 

5, Mit nevezhetünk egészséges ételnek?

 

Erre nincs tökéletes definició, de kezdjük el ott, hogy kerüljük a cukrot, szénhidrátot és a feldolgozott élelmiszereket. Nem meglepő talán a következő modat: Egy zsíros hús egészségesebb, mint egy zacskó chips. Szénhidrátot  érdemes kerülni, az emésztőrendszeri problémák melegágya. Cseréld le a reggeli zsemlét, kenyeret, kiflit zabpehelyre, így megfelelő energiabevitelel fogod kezdeni a napot. 


Ez a videó segít eligazodni, hogy miből mennyit kell enni. 

 

 


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában
Egészséges táplálkozás

Lakberendezési szakszótár

Karácsonyi desszert

A karácsonyi desszert kihagyhatatlan a szeretet ünnepekor. Megtaláljátok a legfinomabb... Tovább

Szódabikarbóna

A nátrium-hidrogénkarbonát (nátrium-bikarbóna, régiesen kettedszénsavas szikeny vagy köznapi... Tovább

Tovább a lexikonra