Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra!
YouTubeEgyre többen dolgoznak otthonról teljes munkaidőben, főleg a COVID járvány kitörése óta, amikor is sokan kötelezően otthonról dolgoztak, majd, amikor már vissza lehetetett menni az irodába, több cég a home office vagy hibrid munkavégzés mellett maradt, mert bevált számukra. Alapvetően otthonról dolgozni egy csendes és nyugodt dolog, de ha a kedvenced is veled van a házban, akkor bizony tud bosszúságot okozni, főleg, ha még kölyök vagy fiatal az eb: így legyenek az otthoni munkanapok nyugodtak a kutyáddal!
Problémák, amelyekkel a kölyök kutyagazdik szembesülnek otthoni munka közben
- A kutya zajt csap, pont, amikor telefonálsz. A kutyák ugatással reagálhatnak valamire, amit hallanak, látnak vagy szagolnak. Ez természetes reakció, de frusztráló lehet, egy fontos hívás közben.
- A kutya bajba kerülhet, amíg te el vagy foglalva. Megrághat vagy megehet valamit, amit nem kellene, vagy más veszélyes tevékenységet folytathat.
- A kutya igényei megzavarhatják az időbeosztását. Még egy tökéletesen viselkedő kisállat is tudatni fogja, ha sétálni, inni vagy enni kell. Nem fogja megérteni, ha „valaminek a közepében vagy”.
- Akár a figyelem igénye van a kutyádnak, vagy az unalom és az elfojtott energia is lehet az oka, a kutyák bejönnek az irodádba, és felboríthatnak vagy lekapcsolhatnak valamit.
Nézzük a tippeket, amik segíthetnek egy nyugodt munkavégzésben a kutyáddal!
Vedd birtokba a teret
A kutyádat a család a tagjaként tekinti és a háztartásban élő emberekhez hasonlóan a kutyád is általában szabadon mehet, ahova akar. A legtöbb esetben ez teljesen rendben van, de ha személyes térre van szükséged munka közben, akkor kihívást jelenthet, hogy a kutyusod ne menjen oda hozzád. A kulcs az, hogy következetes legyél, és ne engedd be a kutyát még esténként vagy hétvégén sem. Egy ajtókertre szerelhető kapu például megakadályozhatja, hogy a kutya belépjen a dolgozószobádba (vagy bármely más helyiségbe) az otthonában. Egy idő után akár le is lehet szerelni, mert megtanulja, hogy az nem az ő területe.
Jelölj ki egy kutyahelyet
Kijelölhetsz magadnak egy munkateret, de külön helyet is biztosíthatsz kutyádnak. Keress egy csendes, nyugodt helyet, ahol a hőmérséklet mindig egyenletes. Pozitív megerősítéssel (jutalomfaaltokkal) megtaníthatod a kutyát, hogy menjen a helyére és maradjon ott. Azt akarjuk, hogy a kutyusunk biztonságban érezze magát, és ne társítsa a helyet a büntetéshez, ezért a pozitív megközelítés jobban működik. Használhatsz olyan jelzéseket, mint az „ágy” vagy a „helyedre”, hogy tudja szavakhoz is kötni az utasítást. Az olyan szavak, mint a „szabad” vagy a „mehetsz” pedig jelezhetik, hogy újra szabadon járkálhat.
Hozz létre rutint
A rutin hasznos neked és kutyádnak is. Még ha nem is tartasz szigorú ütemtervet, a nap strukturálása megakadályozhatja, hogy a kutya stresszes legyen, kihagyjon egy étkezést vagy unatkozzon az inaktivitás miatt.
A kölyköknek naponta háromszor vagy négyszer kell enniük, az idősebb kutyáknak pedig kétszer, nyolc-tíz órás különbséggel. Általában evés után körülbelül 15 perccel ki kell menniük a szabadba, hogy könnyítsenek magukon. A nap hátralévő részét ez a két lényeges időszak köré építheted fel.
Legyen biztonsági terved
A rutinok nem mindig betarthatóak; egy váratlan Zoom hívás miatt lemaradhatsz a napi délutáni sétáról, vagy egy fontos projekt miatt a szokásosnál tovább dolgozhatsz. Amikor ezek az események megtörténnek, a legjobb, ha rendelkezünk egy tartalék tervvel a kutya elfoglaltságára a munkánk közben. Ilyen alternatíva lehet egy új játék bemutatása a kedvencednek, így az újdonság varázsa biztosan leköti egy ideig. Ha pedig van segítő barát vagy családtag, akkor kérjük meg őt ebünk sétáltatására.