Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra!
YouTubeOtthonról dolgozol, de nem érzed megfelelőnek a környezetet? Alakítsd ki saját otthoni irodád! Megmutatjuk, mi az amire mindenképpen érdemes ügyelned!
Home office – ez a kifejezés szinte már beégett a mindennapi mondataink közé. Sokan dolgoznak már otthonról, amihez általában sok-sok „kütyü” tartozik. A kiegészítők és egyéb holmik elhelyezéséről jobb időben gondoskodni, és nem megvárni, míg a család legifjabb tagja eltűnteti a fontos dokumentumokat.
Ha új lakásunkat, házunkat tervezzük, ne feledkezzünk meg a dolgozósarok, dolgozórész – ha lehetőségünk van rá dolgozószoba – kialakításáról. Ez utóbbi vendégszobának is használható, illetve, ha csöppség érkezik a családba, később gyerekszobának is kialakítható.
Ha csak egy laptopot használsz munkádhoz, és lexikonokkkal sem vagy körbe véve, akkor valószínűleg elég lesz egy kisebb íróasztal. Ha teheted, válassz fiókosat, abban pár irat, a laptop, és akár az íróeszközök is elférnek. A mini dolgozó kialakításához elég egy pici sarok, egy apró hely az ablak alatt, vagy helyezd fel a galériára.
Ezt akár a hálószobádban is be tudod rendezni.
A munkádhoz szükséges irattartók, könyvek jól mutatnak és könnyen hozzáférhetők az asztal fölé szerelt polcokon. Az egyforma stílusú, mintájú iratpapucsok rendezettséget mutatnak. Fontos az emlékeztetők, és minden egyéb más dolog elhelyezése is. Íme, pár ötlet.
Ha inkább eltüntetnél mindent a kíváncsi szemek elől, mert a dolgozórész a nappaliban, étkezőben van kialakítva, rejtsd el szekrényben, vagy egy függöny mögé az egészet.
Dekorálj, hogy ne legyen unalmas. Jó ha van valami inspiráló vagy megnyugtató dekoráció a falon. Helyezz el számodra kedves tárgyakat, képeket, vagy akár az okleveleidet.
Ha a családban kisgyerek is van, érdemes úgy kialakítani a dolgozórészt, hogy vele is lehess. Szívesen rajzol, építget anya, apa közelében minden kicsi. Alakíts ki családi dolgozószobát. Néhány lego darabot pedig kérj kölcsön a gyerekektől, mert hasznos lehet .