notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért.További részletek itt!

Ébredj kipihenten nap, mint nap! Mutatom, milyen matrac és párna szükséges hozzá!

hirdetes

Górcső alatt a kialvatlanságért felelős matrac és párna! Te milyen párnán hajtod álomra a fejedet?

cs

Te is fáradtnak érzed magad? Alvás helyett megint csak forgolódtál? Sovány vígasz, hidd el sokan vagyunk ezzel így. Az álmatlan éjszakák hátterében számos dolog állhat; nem mindegy például, hogy milyen munkát végzünk, vagy hogy mikor ettünk utoljára; de köze lehet a napi rutinunkhoz vagy az aktuális érzelmi állapotunkhoz is. Mint látjuk, számos oka lehet a kialvatlanságnak, de leggyakrabban a nem megfelelő fekhely és párna használata a probléma okozója. 

Ébredj kipihenten!

De akkor mitől nevezhető megfelelőnek ágyunk és párnánk?


 
Szinte lehetetlen örökérvényű és egyetemes szabályt meghatározni ezzel kapcsolatban, azonban egy alvásszakértővel konzultálva az alábbi tényeket osztom meg veletek az ideális alvó alkalmatosságokat illetően:

Rossz matrac és párna a kialvatlanság hátterében

Se a matrac, se a párna ne legyen túl kemény, de túl puha sem!

Célszerű az arany középút betartása. Legyen szó matracról, vagy párnáról, a túl puha anyag nem támasztja alá gerincünket, hosszú távon a kialvatlanságon túlmenően nyak- és gerincbántalmakat okozhat. Ugyanezzel szembesülhetünk a túl kemény matrac, vagy párna esetén; a nyak és a hát izmai megfeszülnek; kialvatlanul, sajgó tagokkal ébredhetünk. Ha fekhelyünk már régi, és kiszolgálta az idejét, saját érdekünkben le kell cserélni!


Ha te is váltás előtt állsz, akkor azon túl, hogy az interneten utánaolvasol a kiszemelt termékeknek, feltétlenül javasoljuk azoknak helyszíni kipróbálását is.

 

Ébredj kipihenten!

Eldeformálódott, régi ágyadnak ints búcsút!

Mindenki tudja, hogy egy ágy vagy matrac nem tartozik a legolcsóbb bútordarabok közé. Ezért a vásárlásukra is ritkán kerül sor, így érdemes saját egészségünk érdekében befektetni egy-egy minőségi darabba. Gondoljunk csak bele, hogy a hepehupás ágy okozta derékfájdalom kezelése mennyivel többe kerülhet a későbbiekben, mint egy időtálló, a gerinc jó alátámasztását biztosító matrac megvásárlása? 

hirdetes

A gerinc- és derékfájdalom hátterében gyakran a rossz matrac és párna áll


Ha úgy érezzük, hogy az általunk kinézett darab kicsit drágább, mint amit pénztárcánk elbír, akkor járjunk nyitott szemmel, mivel bizonyos akciók, mint például a Black Friday keretein belül kedvezményesen is hozzájuthatunk ezekhez, valamint elgondolkodhatunk áruhitel vagy személyi hitel felvételén is. Ennyit megér az egészségünk.

Jól szellőző párnád természetes anyagból készüljön!

Életünk közel egyharmadát alvással töltjük. Ha azokért a ruhadarabokért, amelyeket mindössze kétszer-háromszor viselünk képesek vagyunk nagy összegeket kiadni, akkor legalább annyira fontos kell legyen a fekhely, amelyben napi 7-8 órát is töltünk! 
Szögezzük le, hogy a jó párna tiszta, higiénikus, ezért 2-3 évente célszerű kicserélnünk. 

hirdetes
Tudod-e, hogy a párna sárgás elszíneződése miért is alakul ki? Ezt a témát sem kerülhetjük el, ha a pihentető éjszakákról beszélünk. 
Párnánkon zsír, hámsejtek, izzadtság és nyál is előfordulhat, így a párnahuzat rendszeres cseréjén kívül a párna időközönkénti kicserélése is fontos. 

Mivel sok időt töltünk az ágyban, feltétlenül javasoljuk jól szellőző anyagból készült párnák használatát. 
Allergia vagy az éjszaka folyamán jelentkező orrdugulás esetén is különböző lehetőségeink vannak. Míg az előbbi esetben az antiallergén anyagból készült párnákat, utóbbiban az én személyes kedvencemet tudom szívből ajánlani, a már említett Apnoe párnát, de a gyógynövényes párnák (levendula, kamilla, citromfű) is kiválóak az éjszaka jelentkező orrdugulás természetes kezelésére.
 

Cikkünk fő képének forrása: Readers Digest

Ébredj kipihenten!

Összegezvén az elmondottakat…

Ha te is kialvatlannak és fáradtnak érzed magad nap, mint nap, akkor célszerű elgondolkoznod ágyad, matracod, párnád cseréjén. Előtte természetesen mérlegelj, megfelelő alátámasztást nyújt-e ágyad, mitől fájhat a hátad, mi lehet az oka álmatlan éjszakáidnak?
Ezekről célszerű orvosoddal és egy alvásszakértővel is konzultálnod.


Ha pedig eldöntötted, hogy matrac és párnacserére adod a fejed, akkor alaposan gondold át, hogy melyik a számodra legjobb választás. Válassz megfontoltan a több száz termék közül! Vedd igénybe alvásszakértő véleményét, döntésedet jól gondold át, próbáld ki a terméket, majd tapasztalataid fényében dönts!

Jó matrac jó párnával=Viszlát álmatlan éjszakák!

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában