Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra!
YouTubeSokan sokféle „technikát” alkalmaznak a dinnye vásárláskor, mások pedig szimplán a szerencsére bízzák. Természetesen egyik módszer se nevezhető 100%-os sikerűnek, de nem árt néhány kritériumra odafigyelni a görögdinnye kiválasztásakor.
Valójában az érett dinnye kiválasztása nem nehéz, csak tudni kell milyen jelekre figyeljünk oda. Azt sokan tudják, hogy a görögdinnye nagyrészt, pontosan 92%-ban, vízből áll, de kevesen tudják, hogy a szép érett vöröses gyümölcshúshoz a likopin nevű antioxidánsra van szükség.
Egy segítőkész termelő elárulta az 5 fő tulajdonságot, amelyből megállapíthatjuk a dinnye állapotát.
Méret
Sokan esküsznek arra, hogy a nagyobb dinnyék az ízletesebbek. Ez részben igaz is, viszonyt óvatosnak kell lenni. A túl nagy dinnyék nem mindig olyan finomak a túl kicsik pedig hamar megromlanak. Érdemes az átlagos méretű gyümölcsöket vadászni.
Fényesség
Ne ítéljünk a borító alapján! Attól, hogy kívülről szép ép és fényes, belülről még nem feltétlenül olyan érett a dinnye. Általában sokkal finomabbak azok a dinnyék, amik kívül kicsit kopottabbak.
Kopogtatás
Egy újabb praktika, amit sokan használnak és többnyire nem csap be bennünket. A kopogtatás során a kongó hang az, amit hallani szeretnénk a punnyadt kásás dinnye ugyanis tompa hangot ad ki.
A neme
A legtöbb gyümölcsnek van neme, amire érdemes odafigyelni. Ha édes, lédús dinnyét szeretnénk enni, akkor nőneműt válasszunk. A hímnemű példányok hosszúkásabbak, míg a nőstény kerekebb.
Sárga foltok
Amelyik dinnyén sok a kopásnyom és a sárga folt, az sokat állt a szántóföldön, tehát valószínűleg édesebb és érettebb, mint társai.
Hálózatos parásodás
A parásodott rész azt jelzi, hogy milyen sokáig és mennyiszer porozták a méhek a virágot. Minél több parás rész található rajta, annál többször porozták be a méhek és annál édesebb a görögdinnye.
A dinnye szára
Bár furcsán hangzik az a dinnye a jó, aminek száraz a szára mert azt jelzi, hogy elég időt töltött a dinnyeföldön. Ha a szára zöld marad, akkor túl korán szedték le.
Ugye, így már sokkal könnyebb lesz kiválasztani a jó görögdinnyét!