8 indok, amiért jobban érzed magad a kisebb lakásban!

CsN, GE.

Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra! 

YouTube

Előszeretettel álmodozunk hatalmas alapterületű, gyönyörű házakról… hiszen olyan tágasak, világosak és variálhatóak ezek! Igen ám, de valóban jó választás egy ilyen nagy ház? Nem feltétlen! Nézd meg, miért érdemes inkább a kisebb otthont választani!

A nagyobb otthon vásárlása egy elfogadott, gyakori szituáció. Az emberek nagyon házba költöznek, ha „kinőtték” az előzőt esetleg gyermekvállalás miatt, vagy előléptetést kapnak amellyel több pénz is jár… Nagyobb lakást vásárlunk, mert megtehetjük, vagy csupán mert szeretnénk imponálni – és még akkor is nagyobb otthonra vágyunk, ha egyébként azt nem engedhetjük meg magunknak. A nagy lakásokat nézegetjük képeken (nyilván, ezeket könnyebb fotózni), és ezért úgy is érezzük, hogy csak egy hatalmas, legalább 100-200 m2-es ház lehet álmaink otthona…

 

És végül is mindenki nagyobb házat akar, és ha tud, vesz is. Azért, mert senki nem mondja nekik, hogy ne tegyék! A fogyasztói társadalom fokozatosan sulykolja belénk: vegyél minél többet, és minél nagyobb dolgokat!

 

Természetesen itt nem a „normál” (mit nevezünk normálnak?) kategóriáról beszélek. Híve vagyok annak, hogy minden gyereknek legyen külön szobája, és azért a konyha is legyen akkora ahol elfér egy nagy tepsi, mert sajnos előfordulnak olyan pici otthonok is, amelyeknél az alábbi tényezők nem érvényesülnek. Itt a hatalmas vágyakról beszélek!

hirdetes

De tényleg boldogabb lennél egy nagyobb házban?

 

Lapozz egyet, és nézd meg, miért boldogabb az élet egy kisebb otthonban!

#1 Könnyebb fenntartani

Egyszerű indok, amely kétség kívül igaz. Ha milliárdos vagy persze ez a pont nem játszik, de akkor nem is Te vagy ennek a cikknek a célközönsége.

Egy hatalmas otthonnak a fenntartása is hatalmas. A gyönyörű, 3-4 (akár több) méteres belmagasság valóban jól mutat, de ki is kell azt fűteni! Ezt sokan nem kalkulálják bele a költözéskor, aztán jön a kellemetlen meglepetés… Ha meg is engedheted magadnak ezt, akkor is gondolj bele: nem tudnád más, hasznosabb dolgokra fordítani azt a pénzt?

#2 Kevesebb idő a takarítás

Szerintem ez már éppen elég indok is:)

Gondolj csak bele, milyen érzés lehet egy kétszer akkora lakást takarítanod, mint amelyben most laksz. Itt azért megemlítem, mert biztosan sokatoknak eszébe jut – hogy valójában egy nagy, tágas lakásban bizonyos takarítási folyamatok azért egyszerűbbek. Nyilván könnyebb ugyanis egy kevésbé zsúfolt szobát feltakarítani, mint egy olyat, ahol alig tudsz megfordulni a porszívóval a kanapé és a szekrénysor között.

DE. Más területei is vannak a takarításnak… Gondolj csak az ablakpucolásra, függönymosásra, portörölgetésre!

hirdetes

 

#3 Kevesebb tartozás – kisebb kockázat

Engedd meg, hogy az átlagból induljak ki… És az átlag sajnos jelenleg Magyarországon nem igazán engedheti meg magának, hogy lakást vásároljon önerőből.

Ilyenkor hajlamosak vagyunk akár a hitelig is elmenni, hiszen ilyen világban élünk… Ez nem jelenti azonban azt, hogy ne kéne reálisan látnunk képességeinket! Azt szoktam mondani, hogy maximum annyi hitelt vegyél fel, aminek a dupláját is könnyen kifizetnéd… Onnantól pedig minél kevesebb a tartozás, annál kisebb a kockázat.

 

#4 … és annál inkább szabad lehetsz!

Biztosan Te is hallottad már azt a mondást, hogy minél kevesebb dolog van a tulajdonodban, annál kevesebb dolog birtokol téged. A hatalmas lekötöttség, beszéljünk itt akár az „életem végéig a hitelt fizetem” szituációról, vagy csupán arról hogy minden pénzed egy ingatlanban van, az nem tesz jót.

Sokkal kevésbé vagy szabad, ha ennyire lekötöd magad!

 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában
Lakásbemutatók

Lakberendezési szakszótár

Terasz téliesítése

A terasz téliesítése alatt azt értjük, mikor a környezeti hatásoktól (esőtől, hótól ,... Tovább

Sárgatúró

Az ünnepi asztal egyik legfinomabb eleme a sárgatúró, aminek a legnagyobb hagyománya a... Tovább

Tovább a lexikonra