Az ázsiai csodaerdő, ami függőlegesen magaslik ki a tömött város kellősközepén

VZS.

Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra! 

YouTube

Nanjingben, Kínában elkezdték létrehozni a világ első függőleges erdőjét. Így szeretnék a zsúfolt városokat kicsit zöldebbé varázsolni!

Az eddigi tervek szerint az erdő két toronyból áll majd, ebből kifolyólag a pogramot Nanjing Towers-nek, azaz nanjingi tornyoknak nevezték el. Az így született zöld tornyok napiszinten 60 kg oxigént termelnek majd, a város lakói számára. 

 

Nem titok, hogy Kína a túlnépesedett országok között vezető helyen áll, ezért itt folyamatosan igyekeznek megoldást találni arra, hogy kevésbé környezetkárósító életet folytassanak. Így született meg az a remek ötlet, hogy ne csak néhány fát ültessenek az amúgy is zsúfolt belváros közepére, hanem egy egész erdőt telepítsenek ide. Mivel pedig vízszintesen erre nem lenne elég terület, létrehozzák hát függőlegesen!

 

A terveket Stefano Boerit olasz származású építész készítette, akinek ez lesz a harmadik ilyen nagyszabású remekműve. A svájci és a milánói, függőleges erdők után. Az egyik tornyot kb. 200 méter magasra tervezik és egy irodaépületté szeretnék alakítani. Elképzelések szerint egy múzeumnak és egy zöld építészeti iskolának is biztosítanak majd helyet az épületben. A torony tetején pedig egy klubbot szeretnének nyitni.

hirdetes

 

A másik tornyot 108 méteresre tervezik és ennek a tetejére egy hatalmas úszómedencét szeretnének építeni. Az épület maga pedig hotelként fog üzemelni. A tervek szerint 247 szobával fog rendelkezni a lenyűgöző zöld épület. A tornyokon található erdő nagyjából 2500 darab futócserjéből és 1000 darab fából fog állni, több mint 23 féle helyi fafajtából.

 

A teraszra kisétálva közelről is megcsodálhatják majd a vendégek a gyönyörű növényeket és úgy érezhetik magukat, mintha nem is a világ egyik legforgalmasabb városában szálltak volna meg, hanem egy csendes kis erdei kunyhóban.

hirdetes

 

Egyelőre nem tudni, hogy ténylegesen olyan hatásos lesz-e a biológiai rengeteg, mint ahogy a tervezet ígéri, de kártékony hatása biztosan nem lesz. Ha minden jól megy, évente 25 tonna szén-dioxidot dolgoznak fel majd a tornyok és napi legalább 60 kg oxigént termelnek majd. Mivel Kínában rendkívül magas a légszennyezettség, ezért biztosan nagyon sikeres lesz ez a megoldás, nem kizárt, hogy egyre több a nanjingihez hasonló torony is épül majd országszerte! Reméljük a Nanjing Towers legalább olyan hasznos lesz, mint amennyire mutatós! 

 


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában
Utazás

Lakberendezési szakszótár

Recept

A recept szót a gasztronómiában konkrét ételek, italok elkészítésének és gyakran... Tovább

Nedszívás

Az építőanyagok nedvességfelvevő tulajdonsága. Az anyagok nedvszívó képessége függ az... Tovább

Tovább a lexikonra