Én mostanában rengetegszer látom a különböző közösségi média platformok az úgynevezett Buddha-tálat, ami látszólag telis-tele van mindenféle földi jóval. Gondoltam egyet, és úgy döntöttem, hogy én is kipróbálom, hoztam is nektek egy szuper Buddha-tál receptet, de először nézzük is, hogy mi van a hype mögött.
Mi is az a Buddha-tál?
A Buddha-tál eredetileg egy vegán találmány, de olyannyira ízletes, laktató, hogy világszerte vált húsevők kedvencévé is. A vegán étrend alapja, hogy sokszínűen kell étkezni, ha már húst nem visznek be a szervezetbe, akkor különféle tápanyagforrásokkal ezt a hiányt pótolni kell, annak érdekében, hogy elkerülhető legyen a hiánybetegségek kialakulása. És ennek köszönhetően alakult ki a színes, megannyi ízzel, és tápanyaggal roskadásig telt Buddha-tál. A Buddha-tál nevét onnan kapta, hogy Buddha csak tiszta és a szervezet számára tökéletes ételeket fogyasztott. Az ételeket adakozók ajánlottak fel neki, de minden adakozótól a számára legjobb falatokat vette csak el, ezek pedig a Buddha-tálhoz hasonlóan színes és egészséges sokaságként gyűltek a tányérjában.
A Buddha-tál pozitív hatásai
Hogy miért érdemes Buddha-tálat fogyasztani? Ahogyan már leírtuk egészen egyszerűen azért, mert nemcsak nagyon finom, változatosan variálható, hanem mert rendkívül sokszínű tápanyagokat tartalmaz. A Buddha-tál egy hatalmas lendületet tud adni, fogyasztása hasznos a szervezet számára is nemcsak karcsúsító, hanem tisztító hatása is van. Fogyókúrába remekül beilleszthető! Próbáld ki, hidd el te is imádni fogod!
Hgyan készül a Buddha-tál?
A Buddha-tál egy igazán laktató vegán étel, amiben sok-sok finomság van. Igazából nincsen egy adott recept, nagyon sokféle alapanyagot lehet nagyon sokféle módon variálni, ezért nagyon változatosan el lehet készíteni. A Buddha-tálban mindig lennie kell valamilyen gabonafélének, fehérjében gazdag növényi összetevőnek, nyers salátafélének, nyers, főtt vagy sült zöldségnek, valamint növényi zsírban gazdag összetevőnek is. Mutatjuk is milyen alapanyagokat lehet variáni az elkészítésnél!
Gabonafélék: rizs, barna risz, köles, quinoa, hajdina, bulgur
Növényi fehérje (hús helyett): tofu, bab, csicseriborsó, lencse, szejtán
Nyers zöld: bébispenót, saláta, madársaláta, rukkola
Zöldség (nyersen, sütve vagy párolva): sárgarépa, gomba, paradicsom, kaliforniai paprika, brokkoli, cukkini, zöldbab, borsó, retek, karalábé, kukorica, spárga
Növényi zsírban gazdag alapanyag: avokádó, szezámmag, kesudió, tahini (szezámmagpüré), olajbogyó
Ízesítő, fűszer, öntet: vegán joghurt, fokhagyma, gyömbér, hummusz, élesztőpehely, citromlé, csili, bazsalikom, más zöldfűszer, chiamag, mandula, lenmag, gyümölcs ízlés szerint