Joghurt
Ha joghurtot eszel üres gyomorra, szintén problémákba ütközhetsz egészséged kapcsán. A benne található jótékony laktobacilusok, illetve egyéb mikrobák könnyedén el lesznek majd pusztítva gyomorsavad által, ami kellemetlen savtúltengést, gyomorégést eredményezhet.
Első étkezésként tehát egyáltalán nem ajánlott fogyasztása – holott az egyébként különböző, hasznos mikrobái az emésztési problémák megelőzését segítik. Reggelente ugyanakkor gyomorsavunk még magas, így azokat könnyedén megöli – és ez fog az imént említett problémákhoz vezetni.
Banán
Magas szénhidráttartalmának köszönhetően képes sokáig lendületet adni, illetve rosttartalma is segíti a bélműködést – ezért is sokak által szeretett reggelinek számít.
Azonban, ez az egzotikumnak tartott gyümölcs magas kálium-, valamint magnéziumtartalommal rendelkezik, így éhgyomorra való fogyasztása egyáltalán nem ajánlott. Ennek oka, hogy jelentősen képes megemelni a vér ásványianyag-szintjét, ami a szívednek egyáltalán nem fog majd jót tenni.
Túlfűszerezett ételek
Persze, senki sem szereti az ízetlen ételeket, mégis csínján kell bánni a fűszerekkel ébredés után. Amennyiben olyan ételt fogyasztasz reggeli gyanánt, ami túlságosan fűszeres, az könnyedén irritálhatja gyomrod nyálkahártyáját, illetve savtermelésedet is befolyásolhatja. Arról nem is beszélve, hogy ha rendszeresen ilyen jellegű ételeket fogyasztasz reggeliképp, azok már súlyos emésztési problémák kialakulásához is vezethetnek – érdemes tehát inkább az ízesebb, fűszeresebb ételeket ebédre, esetleg ritkábban vacsorára elfogyasztani.
Érdemes kiemelni ugyanakkor, hogy az imént említett élelmiszereket semmiképpen se űzd el teljesen étrendedből, csupán tartogasd őket a délutáni órákra! Amennyiben pedig mégis ragaszkodnál reggeli elfogyasztásukhoz, érdemes, ahogy a zöldségek esetében is említettük, nem főételként kezelni őket, hanem kísérni más, tápanyagban gazdag élelmiszerekkel – így azok képesek lesznek majd tompítani a kellemetlen hatásokat.