3. Lenmag
A lenmag fehérjékben gazdag, de emellett mind magnézium-, mind foszfortartalma is jelentős. Ha ez még nem lenne elég, akkor B-vitaminokban, és omega-3 zsírsavakban sem szűkölködik. Érdemes olaj formában fogyasztani, így felhasználni belőle a legtöbb tápanyagot. Nem csak fejfájásodon, de klimaxos tüneteket is segíthet.
4. Gyömbér
A gyömbér sem maradhat ki listánkból, hiszen nem csak fájdalomcsillapító, de gyulladáscsökkentő hatása is van. Ezt úgy tudod kihasználni, hogy teába áztatod, esetleg kandírozva elfogyasztod, de salátákba reszelve is kitűnő lehet. Arra viszont érdemes odafigyelned, hogy ha teádba teszed, akkor szobahőmérsékletű legyen, hogy a forró víz ne tegyen kárt a gyömbérben található hasznos tápanyagokban és vitaminokban.
5. Lazac
Nem csak a lazac, de a legtöbb halétel, ami asztalunkra kerülhet segíteni tud – legyen az akár hering, vagy tőkehal. Mindnek magas az omega-3 zsírsavtartalma, így ezek az ételek sem csak fájdalomcsillapító, de gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal is bírnak. Mindemellett az erek rugalmasságának is jót fognak tenni. Érdemes akkor fogyasztanunk belőlük többet, amikor nagyobb hőmérséklet-ingadozások vannak, hiszen ezekre a már említett zsírsav rendkívül jó hatással van.
6. Spenót
Ez a leveleszöldség tápanyagokban és vitaminokban is felettébb gazdag. Legjobb nyersen salátákban, vagy mandulatejjel sűrítve, különböző turmixokkal fogyasztani, így legjobban kihasználva magas B-vitamin tartalmát. Amennyiben rendszeresen fogyasztjuk, az segít a migrénes rosszulléteken, valamint a fejfájásos problémákon hamarabb túllendülni.
7. Kávé
A koffeintartalma végett a kávé is segíthet megszüntetni a fejfájást, amennyiben kisebb mértékben fogyasztjuk. Kicsit megemeli a vérnyomást, serkenti a vérkeringést, csökkenti az érösszehúzódás okozta görcsöket.
Mi az, amit érdemes ilyenkor elkerülnöd?
A cukortartalmú ételek, üdítők, valamint az adalékanyagokkal teli élelmiszerek, gyorsételek.
Te próbáltad már valamelyik praktikát?