Létfontosságú, hogy otthonodban tartott gyógyszereidnek képes legyél megfelelő tárolást biztosítani – ez pedig, amennyiben a hőmérséklet megemelkedik, talán még fontosabbá válik majd.
A nyári időszakhoz hozzájárul az is, hogy eszméletlenül meleg napokkal találkozunk, ami nem csak az emberi szervezet számára megterhelő, de ilyenkor jobban oda kell figyelni nem csak ételeink, de gyógyszereink tárolására is. Nem csak testünk, de még piruláink is rosszul viselik ezt a hirtelen jött, egyre melegedő időjárást.
Gyógyszereink, amennyiben huzamosabb ideig vannak melegebb körülményeknek kitéve, állapota könnyedén romlani fog majd. Ez abban nyilvánul meg, hogy hatóanyagaik hamarabb bomlásnak fognak majd indulni, ezáltal gyorsabban veszítenek hatékonyságukból is. Arról nem is beszélve, hogy vannak olyan orvosságok, készítmények, melyekben a forróság hatására káros anyagok képződhetnek, valamint a segédanyagok stabilitása is könnyedén csökkenhet.
A meleg időjárás, mint befolyásoló tényező, mindegyik gyógyszernél fennáll – legyen az akármennyire pici, akár vénnyel kapható, akár nem. Éppen ezért mindenképp fokozottan figyelj oda, hogy képes legyél biztosítani számukra a megfelelő körülményeket tárolásuk kapcsán.
Mindemellett, azt is érdemes kiemelni, hogy e szerek gyártói csak akkor vállalnak termékeik után felelősséget, amennyiben azoknak megtörténik az előírt körülmények szerinti tárolása – ugyanezen a feltételen alapul természetesen szavatossági idejük is. Abban az esetben pedig, ha már nincs meg egy-egy darab gyógyszernek a mellékelt betegtájékoztatója, érdemes segítségül hívnunk az internetet. Ha nem vagyunk biztosak sem tárolási körülményeiben, sem szavatossági idejében semmiképpen ne vegyük be pirulánkat.
Hogyan érdemes tehát őket tárolni?
A gyógyszerek megfelelő tárolása tehát elengedhetetlen, mégsem mindig köthető hűtődhöz – csak akkor, amennyiben az elő van írva.
Sokan úgy gondolják, hogy csakúgy, mint ételeinknél, számukra is ez a legjobb tárolási módszer – holott ezzel lehet, hogy hibát követünk el.