Ezek a legjobb borospincék Magyarországon
Janus Borház
A 2004-ben megalakult boros pincészet két nagyon jó barátnak köszönhető, akik úgy ötven év után 12 hektárt telepítettek be szőlővel a villányi borvidéken, a Tenkes-hegyen. A látogatóknak is kialakítottak egy borozót. Egészen különleges ez a hely, mert a borvidékre és a tulajdonosok ízlésére jellemző fajtákat kóstoltatják meg, a teraszról pedig a környező szőlőhegyeken keresztül a harkányi síktól egészen a horvát hegyekig ellátni. Annyira idilli és romantikus.
Haraszthy Vallejo Pincészet
Névadója nem más, mint Haraszthy Ágoston. Ez az ember Kaliforniai majd európai szőlőfajtákat nemesített, majd végül létrehozott egy kiváló borászatot, a Buena Vistát. A pincészet mellett egy éttermet is nyitottak, ahol az etyeki szőlőkből készülő borcsalád mellett az argentin és kaliforniai testvérpincék palackjait is megkóstolhatják a vendégek.
Szent Donát Birtok
Névadója ennek a különleges birtoknak, nem más, mint pannóniai Szent Donát, a helyi gazdák védőszentje. Bizonyos legendák szerint 173-ban a rómaiak és a normannok közti csata előtt Donatus a menetelésben megfáradt és szomjazó katonák megsegítéséért esőért fohászkodott. Majd a szemközti domboldalon pusztító jégverés keletkezett, amely segített eldönteni a csatát. Fontos tudni, hogy Csopak mellett Paloznakon és Tihanyban is vannak területeik a Szent Donát Birtoknak, amelyből évi 25-30 ezer palackbort hoznak ki. A pinceépület teraszáról gyönyörű panoráma, így érdemes azt is szemügyre venni!
Pannonhalmi Apátsági Pincészet
Történelmi háttérrel rendelkező fantasztikusan szép pincészet, melyet a bencés szerzetesek 996-ban kaptak meg, I. Szent Istvántól. Újjáépítése 2003-ban történt. A nagyjából 50 hektár szőlőterületről többnyire fehér fajtákat szüretelnek, a cél gyümölcsös borok készítése a korszerű technológiai feltételek kihasználása mellett. Ezt a tájba illő, kivételes pincészetet nagyon ajánljuk!