notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért.További részletek itt!

Rakd le saját kezűleg a laminált padlót!

hirdetes

Laminált padló lerakása házilag

Szélesi Ferenc, GE.

A laminált padló az utóbbi években hatalmas teret nyert magának, szinte minden otthonban találhatunk már laminált padlót. Nem is véletlen ez, hiszen mutatós, többnyire tartós és ráadásul könnyedén lerakhatja bárki, nem kell horribilis összegeket fizetni a burkolóknak. A most következő cikkben megmutatjuk, hogyan rakhatod le saját kezűleg könnyedén!

Laminált padló saját kezűleg

A laminált padló előnyei

A laminált padló a többi burkolattal ellentétben visszaadja a fa természetességét, kellemes komfortérzetet biztosít a lakásban. Nem annyira drága, hozzáteszem persze, hogy mihez képest, de azért már lehet kapni 1200-1500 forint/négyzetméter áron nagyon jó minőségű laminált padlót. Ezen kívül a laminált padló strapabíró, ha tökéletesen rakjuk le, akkor hosszú élettartamú, akár 15-20 évig is megőrzi a minőségét. Előnye az is, hogy több mint 100 különböző mintázatban és színben megtalálhatjuk a boltokban, többféle vastagságban és persze minőségben. Előnye az is, hogy könnyedén le lehet rakni, ebből adódóan könnyedén fel is lehet szedni, nem kell rengeteg szemétre számítanunk, lerakása gyors, egy 20 négyzetméteres szobát meg lehet csinálni akár 2-3 óra alatt szegélyestől, mindenestől, ha nem ütközünk problémákba.

hirdetes

Mi kell a laminált padló lerakásához?

  • laminált padló
  • szegőléc
  • dekopír fűrész
  • ragasztó
  • ceruza
  • derékszög
  • gumikalapács
  • ékek
  • ütőfa
  • vonóvas

Felmérés

Kezdjünk először is azzal, hogy felmérjük a szoba területét, nézzük meg, hogy mennyi anyagra lesz szükségünk. Állapítsuk meg, hogy hány négyzetméteres a szoba, ehhez mérjük le a terület hosszát, majd a szélességét. Ezeket szorozzuk össze és megkaptuk a négyzetmétert. Ennél az értéknél számoljunk többet 3-5 %-al.

Régi szőnyegpadló eltávolítása

Távolítsuk el a régi, elöregedett szőnyegpadlót, egy vékony filcréteg maradhat a laminált padló alatt, nem fog gondot okozni a későbbiekben. Egy törhető pengéjű késsel, sniccerrel vágjuk végig a szegélyléc felső szélét, hogy a lábazati szegőléc eltávolításakor ne tépjük fel a tapétát. Ezek után vágjuk fel a szőnyeget 30 centiméterenként hosszában, majd tépjük fel a szőnyeget. Ha szerencsénk van, akkor könnyedén fel fog jönni. Ha nehéz felszedni, akkor egy szőnyegfelszedő segítségét vegyük igénybe.

hirdetes

A felületünk legyen sima, száraz és egyenletes, mielőtt a laminált padlót lerakjuk. Az egyenetlenségeket glett anyaggal eldolgozhatjuk.

Párazó fólia lerakása

Célja az, hogy a laminált padlót megvédje a diffúziós nedvességtől. Húzzuk a fóliát 5 centiméter magasra a széleken, az illesztéseknél nagyjából 20-25 centiméteres átfedésekkel dolgozzunk, majd rögzítsük le a fóliát ragasztószalaggal.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában

Lakberendezési szakszótár

Panorámás apartman

Egy panorámás apartman saját célú használatra és befektetés szempontjából is ideális... Tovább

Milyen egy igazi alkalmi takarítás Budapesten? Most megtudhatod!

Mit szólnál hozzá ha az esedékes nagytakarítás helyett csak hátradőlhetnél a fotelben, és... Tovább

Tovább a lexikonra
Dekoráció DIY Építészet Fürdőszoba Hálószoba Lakberendezési ötletek Stílusok