Habfólia lerakása
A habfólia segít megszűrni a zajokat, és kitűnően használható szigetelésre is. Rögzítsük a lerakott csíkokat ragasztószalag segítségével. Mindig csak annyi habfóliát rakjunk le, amennyi laminált padlót lerakunk egyszerre. Ha lerakjuk az egészet, akkor számolnunk kell azzal, hogy felpúposodik munka közben.
Ha az előző lépéseket szépen elvégeztük, akkor nagyon könnyű dolgunk lesz a laminált padló lerakásakor.
Kezdjük is az első sorral!
Rakjuk le az első elemet féderrel a fal felé. A faltól 7-10 milliméter széles sávban tágulási fugára van szüksége a laminált padlónak, hogy ki tudjon tágulni megfelelően, és össze tudjon szűkülni. Ehhez használjunk megfelelő méretű távtartó ékeket. A következő elemet illesszük a lerakott elemhez, és nyomjuk össze őket könnyedén. A laminált padlóhoz illő ütőfával és egy gumikalapáccsal zárjuk a fugát. Így haladjunk tovább az első sor végéig. Szögvonalzó segítségével jelöljük be a záró elem hosszát, majd vágjuk le dekopir fűrész segítésével. Illesszük a helyére, majd egy vonóvas segítségével zárjuk a fugát.
A következő sort azzal az elemmel kezdjük, amit levágtunk az imént, semmiképp ne új elemmel kezdjünk, mivel kötésbe kell raknunk a laminált padlót. Ezzel csökkentjük az esélyét annak hogy úgynevezett törésvonalat hozunk létre.
Mindig ügyeljünk arra, hogy a nút és a féder ne sérüljön meg!
Ha elértünk az ajtóhoz, akkor rövidítsük le az ajtótokot, hogy a laminált padló könnyedén elférjen. Az ajtónál alkalmazzunk burkolatváltó lécet. Az ajtó valószínűleg nem fog passzolni, ezért húzzunk rá egy egyenes vonalat, majd elektromos gyaluval vágjuk le az ajtót megfelelő méretre.
Lábazati szegőléc felrakása
A lábazati szegőléceket soha ne kössünk össze a laminált padlóval, mivel könnyedén megsérthetjük a padlót. A lécek végeit vágjuk be 45 fokban, így könnyedén illeszkednek majd egymáshoz a sarkoknál, de vehetünk sarokelemet is, amit csak rá kell helyeznünk a lécek végeire. A szegőlécet ragaszthatjuk is, vagy vehetünk felfúrható elemet, ami kimondottan a szegélyhez való.