6: Kávéfőző, turmixgép és kisgépek
Még a tiszta víz is, amely meleg, nedves környezetben, például kávéfőzőben van, tökéletes környezetet teremthet a baktériumok, élesztőgombák és penészgombák szaporodásához. Néhány kisebb készüléket minden használat után meg kell tisztítani. Legalább hetente szereld szét és tisztítsd meg alaposan a kisméretű készülékeket. Egyes alkatrészeket biztonságosan el lehet mosni a mosogatógépben, míg másokat forró, szappanos vízben kell elmosni, majd forró vízzel öblíteni és teljesen megszárítani. Ugyanezt a tisztítási rutint kell alkalmazni az olyan edényeknél, mint a konzervnyitó, a mérőkanalak és a csészék.
7: Újrafelhasználható ebéddobozok, bevásárlótáskák és vizes palackok
Minden alkalommal, amikor újrazárható edényt vagy újrafelhasználható ebédlődobozt, bevásárlótáskát vagy kulacsot használsz, fennáll a baktériumok általi keresztszennyeződés lehetősége, hacsak nem tisztítottad meg megfelelően.
8: Munkalapok a konyhádban
Mi ül most a konyhapultodon ? Amikor rárakod a pénztárcát vagy bevásárlótáskát, ugyanazon a helyen fogsz ételt készíteni?
Fogj egy fertőtlenítő törlőkendőt vagy tiszta kendőt és fertőtlenítő spray-t, és tisztítsd meg az étel elkészítése előtt vagy legalább naponta egyszer. Hagyd ki most a szivacsot vagy a használt mosogatórongyot, mert baktériumokat és kórokozókat rejthet magában.
9: Só-és borstartók
Egy utolsó piszkos hely, amit érdemes megfontolni: konyhai só- és borsszórók. Használtad őket ételkészítés közben? Mostál kezet, mielőtt megérintetted, vagy egyszerűen megfogtad és fűszerezted? Minden étel elkészítése után alaposan töröld le őket egy fertőtlenítő kendővel, és hetente alaposan tisztítsd is meg őket.