notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért.További részletek itt!

Miből lesz a cserebogár? Bámulatos a Pest-Buda átalakulása!

hirdetes

Lenyűgöző átalakulás! A több száz éves épület csodálatos pompában újra tündököl

cs

Mi sem bizonyítja jobban egy alapos felújítás és a lakberendezők munkájának erejét, mint egy ilyen fotósorozat. Egy budapesti lakást láthatsz a felső képen, amelyből a legtöbben talán nem sokat néznének ki: az omladozó falak és a múlt századból visszamaradt parketta mellett már csak hab a tortán a nyílászárók minősége és a megmaradt bútorok megjelenése... 


De mégis mit tud kihozni egy profi csapat és egy vállalkozó szellemű befektető, akit zseniális képzelőerővel és stílusérzékkel áldott meg a sors? Cikkünkből kiderül! 
 

Pest-Buda hotel régen és most

Egy lelakott, régi fogadó a Budai Várnegyedben… avagy miből lesz a cserebogár? 


1696-ban a Budai Várnegyed egyik patinás utcájában nyitotta meg kapuit egy kis fogadó. A már ebben az időben is kiemelkedő látványosságokban gazdag helyszín vonzotta a látogatókat, így hamar közkedvelt hellyé vált. Az ide érkezőknek már ekkor lehetőségük volt éjszakára megszállni az emeleten található szobákban. Bár a folyamatos támadásokat ez az épület sem tudta kivédeni, a Nöpauer Máté építőmester –akinek nevéhez többek között a Szent Anna-templom és a Szent Flórián Kápolna megépítése is fűződik - által épített fogadó középkori alapjai megmaradtak. 

Az épület mai formáját a 19. század végén nyerte el, ám a második világháború nyomott hagyott rajta is. Omladozó, dohos falak, lelakott szobák, s mindez a főváros egyik legcsodálatosabb helyszínén, a Budai Várnegyedben. Ez a lehetőségekben gazdag, csodálatos adottságokkal rendelkező épület évekig ilyen állapotban állt kihasználatlanul.

De nem is húzzuk tovább az időt, nézzük az előtte-utána képeket az épületről! 

 

[IMAGESLIDER1]

 

 

hirdetes

 

2015-ben új életet kapott a Budai Vár mai ékszerdoboza


Egy beruházás kapcsán az épület lehetőségeit meglátva a Zsidai Csoport tett szert a lepukkant épületre, és indította el az „újjászületés” útján. A jogi kérdések mellett természetesen hosszas tervezés előzte meg a hatalmas átalakulást, ám a végeredményt látva elmondhatjuk, hogy nagyon is megérte. Egy olyan átalakulást láthatunk ezeken a fotókon, amely mindenki számára bebizonyítja: nincs lehetetlen! 


A felújítások végeztével az épület visszakapta eredeti funkcióját is: a századforduló előtt fogadóként üzemelt amelyhez egy kis vendéglő is tartozott, és megújult formában ugyan, de ugyanezen felállásban várja ma is vendégeit a Pest-Buda Hotel & Bisztró a Budai Várnegyedben, a Fortuna utcában. 
Az épület a háború után évekig kihasználatlanul állt, és állapota csak romlott és romlott. Azonban Zsidai Roy meglátott az omladozó falak és a szuvasodott fagerendák között valamit, amit addig senki: szándéka és a lehetőségek pedig találkoztak, és így született meg a ma is üzemelő Pest-Buda Hotel & Bisztró.  
Az átváltozás csodálatos, a képek magukért beszélnek: 

hirdetes
 

Étterem és hotel a Budai Várban

A múltban kocsma és fogadó, most vendéglő és hotel


A középkori alapokon nyugvó elhagyatott épület nem is kerülhetett volna jobb kezekbe. Nem is volt kérdés a Zsidai család számára, hogy az építmény az eredeti rendeltetésének megfelelően vendéglő- és hotelként nyíljon újra. Céljuk egy olyan különleges hely létrehozása volt, amely hűen tükrözi annak történelmi gyökereit, mindemellett modern és minden igényt kielégít. Az eredmény pedig minden várakozást felülmúlt. A robosztus fagerendák végre ismét régi fényükben tündökölnek, az illatos szobákhoz pedig egy csodálatos csigalépcső vezet minket. 



Ti mit gondoltok az átalakulásról? Mi nagyon örülnénk, ha országunk minden régi, elhagyatott épülete ilyen gondos kezekbe kerülne. Ha személyesen is megnéznéd, akkor ide kattintva foglalhatsz szállást. Itt pedig megnézheted, hogy milyen szobák várnak a hotelben: hotel a Budai Várban. 

[IMAGESLIDER2]

 

[IMAGESLIDER5] 

 

[IMAGESLIDER6] 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában

Lakberendezési szakszótár

Minimál stílus

A minimál stílust letisztultság, sík felületek, derékszögek, élek jellemzik. Néhány... Tovább

Analóg színek

Amikor a színeket vizsgáljuk, a különböző, szabályszerű összeállításokat a... Tovább

Tovább a lexikonra
Építészet Lakásbemutatók Lakásfelújítás