Alternatív megoldás lehet az alvászavarokra az, ha takaróval alszunk?
Amennyiben takaróval alszunk, az könnyedén képes lehet megoldani elsősorban az álmatlansághoz, és a szorongáshoz köthető problémákat.
A kutatások magát a betakarózást és a komfortérzetet azzal hozták párhuzamba, hogy ugyanolyan, mint amikor az újszülötteket pójázzák be, ezzel elérve, hogy megnyugodjanak – ugyanis ez számukra melegséget és biztonságérzetet ad, így gyorsabban el tudnak aludni. A takaró valóban képes egy megnyugtató érzést szimulálni, ami elméletileg segít megnyugtatni és stabilizálni az idegrendszert.
Mégis, az is lehetséges, hogy maga a lepedő is köthető ehhez a hasonlathoz – ugyanolyan érzékenységet képes adni az éjszaka folyamán, mint maga a takaróba burkolódzás.
Más feltételezések szerint, maga az, hogy takaróval alszunk képes szabályozni a hőmérsékletet az éjszakák folyamán. Mivel alvásunk során a testhőmérsékletünk csökken, függetlenül attól, hogy meleg van-e a szobában vagy sem, a paplan használata esetében ez a kis különbség (mely sosem több, mint 1 fok) az éjszaka közepén szabályozható, amennyiben azt szükségesnek érezzük.
4 bevált ötlet, hogy nyáron is megfelelően aludj, a meleg ellenére is
A nyárhoz elsősorban a napsütés, a vidám grillezések, strandolások, melegebb esték köthetők – de ugyanakkor az álmatlanság is gyakori lehet. Kánikula idején sokkal nehezebben lehetünk képesek elaludni, megtalálni álmunkat, mely esetenként akár órákon át tartó forgolódást is eredményezhet. Íme, néhány szuper tanács a következő hónapokra, hogy sikeresen megküzdj az esti meleg hőmérséklettel!
- Ajánlott szobádat félárnyékos állapotban tartanod akár egy sötétítő, akár egy redőny segítségével.
- Általában csak az éjszaka folyamán szellőztess, ekkor már a nappalhoz képest hűl annyit az idő, hogy meleg nélkül élvezd ki a szobádba áradó friss levegőt.
- Lehetőleg kerüld el az esti mozgást – sportolj reggelente!
- Váltsd pizsamádat pamutra – ez az anyag sokkal jobban fog majd szellőzni, mint társai.
Te a nyári melegben is takaróval alszol?