Amennyiben ingatlant vásárolunk, és esetleg egy régebbi építésű épület mellett döntünk, akkor vannak dolgok, amiket számításba kell venni a vételkor. Alábbi cikkünkben tekintsük meg, milyen buktatói lehetnek egy régi építésű ingatlannak.
Mind az új, mind a régi ingatlanok kapcsán felsorolhatóak előnyök, de ugyanakkor hátrányok is. Mégis, utóbbi esetében gyakrabban beszélhetünk rejtett hibákról – éppen emiatt fontos, hogy már az épületbe lépve tartsuk nyitva a szemünket.
Mire érdemes odafigyelni?
Mindenekelőtt érdemes a társasház állapotát felmérni, megfelelően megvizsgálni. Ez azért fontos, mert magán a lakáson bármilyen átalakítást, felújítást végezhetünk, magán a közös telken viszont nem igén lesz lehetőségünk változtatni. Tudnunk kell azt is, hogy egy társasház első ránézésre is képes sokat elárulni – maga a külleme árulkodhat a benne lakókról, azok hozzáállásáról.
Abban az esetben, ha egy lakás rossz műszaki állapota látható, példának okáért omlik a vakolata, elhanyagolt a lépcsőháza, beázik a rajta megtalálható tető, akkor az az ingatlan értékére is negatív befolyással lesz. Lehetséges, hogy ezek első ránézésre nem tűnnek komolyabb problémának, mégis, idővel sok bosszúsághoz vezethetnek. Azt már meg sem említve, hogy ezen okokból kifolyólag az ingatlant is sokkal nehezebb lesz eladni, hiába lett szépen felújítva.
Hol bújhatnak meg rejtett problémák a lakáson belül?
Egy ingatlan megvásárlásakor, mint már említettem, fontos tudni, hogy hol bújhatnak meg rejtett problémák a lakáson belül – hiszen vannak dolgok, amiket nem láthatunk első ránézésre, mégis a későbbiekben komoly fejfájást okozhatnak egészen döntésünk megbánásáig.