Amennyiben szeretnéd őket tisztává varázsolni, érdemesebb őket egy profi cégre bízni, esetleg egy speciális tisztítóhabot, kefét használni hozzá – így biztosan nem fognak majd kárt szenvedni.
Ezüst
Szeretnéd eltüntetni evőkészletedről a foltokat? Amennyiben ezt vízzel csinálnád, az csak még több szennyeződést eredményezne rajtuk… Érdemes tisztításukhoz speciális ezüst polírozót használni.
Amennyiben pedig ilyet nem tudsz beszerezni, akkor akár szóba jöhet, bármennyire is furcsán hangzik, a ketchup is! Ennek ugyanis enyhe savtartalma segít majd megszabadulni a nem kívánatos piszoktól evőeszközeid kapcsán – helyezd őket 5 – 10 percig ketchupba, majd öblítsd őket le. Ehhez azért használhatsz vizet, mert ebben az esetben nem a szennyeződést, hanem csupán a ketchupot mosod majd le róluk.
Bőr
Abban az esetben, ha bőrből készült táskáidat, ruházati cikkeidet, vagy bútoraidat vízzel tisztítod, azok nem csak csíkokat eredményeznek majd, de idővel meg is fognak majd repedezni. Szerezz be takarításuk kapcsán speciális bőrtisztítókat, melyeket kimondottan ezekre a felületekre terveztek, így könnyedén elkerülhetőek lesznek majd az imént említett problémák.
Selyem
Igen, a legtöbb mosógépen megtalálható a kímélő, illetve a speciális program selyem anyagok számára is – mégis, a vízzel való tisztítás így is kényesnek mondható. Legyen szó akár egy blúzról, akár egy függönyről, a vízfoltok képesek lehetnek maradandó foltokat eredményezni.
Éppen ezért, bár rengeteg praktikát olvashatunk róla, a selyem házi tisztítását érdemes elkerülni, inkább vidd őket tisztítóba, ezzel is megkímélve anyagaid a fölöslegesen keletkezett szennyeződésektől.
Gázégők
A gázégőkben található gyújtók rendkívül érzékenyek többek között a vízre is, így azt inkább ne vigyük közelükbe. Abban az esetben ugyanis, ha nedvesek lesznek, akkor előfordulhat, hogy nem kapcsolnak majd ki, ha a láng már ég, újra és újra csak kattogni fognak. Lehetséges, hogy ez a probléma megoldódhat magától is, de véglegessé is válhat.