A vastagabb kabátokat nem egyszerű mosni, hiszen, ha valamit rosszul csinálunk elmozdulhat benne a töltet vagy össze is mehet! Ezeket a trükköket kell ismerned!
A vastagabb kabátokat, ha nem megfelelően mossuk, összemehetnek, vagy elmozdulhat bennük a töltelék, és akkor bizony teljesen eldeformálódnak. Ne kövesd el a hibákat, mert akkor dobhatod is ki a kukába a kabátot és vehetsz egy másikat jövőre. Ha jövőben is szeretnénk viselni a télikabátunkat, kövessük az alábbi utasításokat! Így garantáltan nem lesz baja a mosásnál.
A télikabát megfelelő mosása!
1.Húzzuk fel az összes cipzárt a kabáton, és gomboljuk be. Ha levehető szőrme van, akkor távolítsuk el a kabátról.
2.Tegyük a kabátot a mosógépbe, de ne mossuk együtt más ruhákkal.
3.Csak folyékony mosószert használjunk, az öblítőt is mellőzzük, mert az is, és a por állagú mosószer is foltot hagyhat rajta. Jó minőségű mosószerrel mossuk, hogy maradéktalanul meg tudjunk szabadulni a kabát töltött részében lerakódott portól.
4.Válasszuk ki a legegyszerűbb mosási programot, és a legalacsonyabb hőfokot. Ha van hideg vizes opciónk, akkor a legjobb, ha azzal mosunk.
5.Annak érdekében, hogy a benne található vatelin nagyon ne vékonyodjon ki mosás közben, tegyünk a gépbe néhány speciális mosólabdát, vagy teniszlabdát.
6.A szárítás legalább olyan fontos, mint a mosás. Vegyük ki a gépből, húzzuk le a cipzárokat, gomboljuk ki, és akasszuk fel egy vállfára, ha lehet természetes levegőre.
7.Lehet, hogy akár egy napig is fog száradni, de csak akkor kezdjük viselni, vagy tegyük be a szekrénybe, mikor már teljesen száraz.
Forrás: tudasfaja.com