Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra!
YouTubeHűtőszekrényünk rendkívül sok dolog tárolására alkalmas, mégis vannak olyan zöldségeink melyeknek ez a fajta konzerválás többet árt, mint segít. Amennyiben sok zöldséget fogyasztasz, érdemes az ilyesmire odafigyelned, így is tovább fenntartva azoknak megfelelő állapotát. Mostani cikkemben elárulom, melyek azok, amiknél érdemes a hideg környezetet igénybe venni, és melyek azok, melyeknél inkább kerüljük el ezt.
A hűtőszekrény elsődleges funkciója, hogy segítsen ételeink minőségét megőrizni, alapanyagainkat frissen tartani, mégis vannak olyan esetek, amikor ez többet árt, mint segít. Éppen ezért tudnunk kell, mikor kell erről a háztartási eszközről megfeledkeznünk.
Vannak zöldségek ugyanis, melyek könnyen megfonnyadnak, puhábbá válnak, hamar beráncosodnak, de olyanokkal is találkozhatunk, akik kifejezetten igénylik hűtőszekrényed, és abban elhelyezve még napok után is olyanok lesznek, mintha frissen hoztuk volna őket haza a piacról, boltból.
Mik azok, melyeket inkább szobahőmérsékleten érdemes tárolnunk?
Főző alapanyagként szolgáló zöldségek
Elsősorban az ő esetükben érdemes kiemelni a hűtő elkerülését. Mikre gondolunk, mint főző alapanyag? Beszélhetünk burgonyáról, hagymáról.
A burgonyának egyáltalán nem tesz jó a hideg környezet, sokkal hamarabb megromlik mintha csak elhelyeznénk az asztalunk alatt egy tárolóban. Úgy tudjuk minőségét sokáig megőrizni, ha egy szellőző kosárban, ládában tároljunk, szigorúan szobahőmérsékleten. Arra is érdemes ennél a zöldségnél odafigyelni, hogy egy sötétebb, de legalábbis árnyékosabb környezetet válasszunk a tárolójának is, így is megakadályozva kicsírázását, hiszen minél több napfény éri, annál korábban fog a már említett csírázás megtörténni.
Ha a hagymát vizsgáljuk, amennyiben egy-két napot a hűtőszekrényben hagyjuk, észrevehetjük, hogy hamar beráncosodik – elsősorban ez a vöröshagymára érvényes, illetve a lilahagymára. A fokhagymának sem tesz jót, de az ő esetében inkább már puhulásról beszélhetünk. A vörös-, illetve a lilahagymának a szobahőmérséklet az ideális, az utóbbinak pedig a kamra hűvössége. Így biztosíthatjuk mindhárom számára a frissességüket.