8. Kezeld külön feladataidat és minicéljaidat
Egy tökéletes világban minden feladat egy nagyobb célt szolgál. Tisztában kell lenned a céljaiddal, de nem kell leírnod őket a feladatlistáidra.
Minicéljaidat és fő céljaidat külön listákon vezetheted. Persze ez lehet a feladatlista alkalmazásodon (vagy jegyzetfüzeteden) belül is, de ne konkrétan a feladatok között tartsd számon őket, hogy telefonod minden nap jelezzen miattuk.
A legtöbb feladatlista alkalmazás (és minden létező jegyzetfüzet) kínál jegyzet funkciót is, vagy válassz egy külön alkalmazást erre.
Érdemes időnként rápillantani céljaidra és minicéljaidra, és ezeket is átrendezni, átfogalmazni, ha időközben megváltoznának, vagy sikerült elérned közülük néhányat. De ezek nem olyasmik, amikkel napi szinten kellene foglalkoznod, szóval ne hagyd, hogy elvonják a figyelmedet napi feladataidról.
9. Rendszeresen pillants rá feladatlistádra
Egy feladatlistának semmi haszna nincs, ha csak irkálsz bele, de sosem nézel rá rendszeresen. Ha minden reggel vetsz egy pillantást aznapi listádra, akkor ezzel rögtön fel is készülhetsz mentálisan a teendőidre.
Továbbá érdemes heti rendszerességgel nézegetni a jövő heti listádat is, hogy ne a hétvégén kelljen mindent elrendezned a következő hétre.
Ha úgy érzed, hogy túl sok mindent kell csinálnod egyszerre, akkor keresd elő az egyik rövidebb, egyszerűbb listádat, és dolgozz azon, míg kipihened a többi feladat nyomását.
10. Írj átlátható listákat
Ha gyakran nézegeted listádat (mint ahogy javasoltuk), akkor hamar kiderül majd, hogy mennyire átlátható és mennyire használható valójában.
Próbáld minél tömörebben megfogalmazni feladatidat, illetve ügyelj arra is, hogy megfelelő sorrendben szerepeljenek listáidon. Sok alkalmazásban a feladatok prioritását is megszabhatod – például beállíthatsz piros jelölőszínt a legfontosabbaknak, hogy rögtön ezekre ugorjon a szemed, mikor átnézed listáidat.
Egy jó feladatlista átlátható, és nem kell percekig gondolkodnod vele azon, hogy mi legyen a következő lépésed!